Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5776
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Musisz napisać do czego tego potrzebujesz - dokładnie. Do LTE coś innego, niż do budżetowego Aero2. Za wyświetlacz trzeba dopłacić i to czasem sporo, ale np. MF60 nie jest drogi, ale też nie nadaje się za bardzo do pracy ciągłej - Huawei E5331 i 5220 radzą sobie z tym zwykle lepiej.
Jakbyś chciała używać np. Router jako zewnętrzny dysk to są jeszcze z wyświetlaczem e585, lub odmiany od Vodafone r201 i r205 mają dostęp do karty microsd przez interfejs www(wspomniane e586,7 mają tylko przez USB), jednak te modele nie są w kategorii wymaganej przez aero ale to jak wiadomo nie jest problem. Rutery te zwykle dają radę na 2 urządzenia co prawda mogą do 4 mieć podlaczonych ale przy prędkości aero to ciężko będzie o pracę na 4 , 2 powinny być ok, dodatkowo możesz użyć takiego routera do zarządzania plikami na tablecie (Android) przez przeglądarkę (program wifi Explorer lub jakoś tak), jeśli myślisz przyszłościowo a nie zależy ci na dostępie do karty microsd to te wyższe numery , bez wyswietlaczy są jeszcze modele np. novatela mają one serwer czy obsługę DLNA(w sumie po co nie wiem przy treściach przez 3g),GPS ale to bardziej bajery niż konkret.
No i są też modele jakieś typu noname gdzie wtykasz modem do takiego routera przenośnego i on służy tylko do rozsyłania sygnału ale jak tam z baterią to ktoś to wie.
Wysłane z mojego GT-I9305
Potrzebuję tylko na wyjazdy poza miasto podczas wakacji czy ferii .Po całodziennej jeździe na nartach to cała przyjemność siąść do laptopa i coś obejrzeć, pograć w gry sieciowe. W domu przeważnie nie łapie mi Aero2 i mam inny internet. Tak sobie myślę, że może jednak taki bez wyświetlacza tez mi wystarczy, Za rok zapewne sieć się rozwinie Aero, czy inna i znów router będzie za słaby.

Czy można u Ciebie kupić ten drugi, polecany przez Ciebie? E5220? (Nadmieniam, że E3131 też tu kupowałam)
Mogę sprowadzić na życzenie w zasadzie każdy sprzęt, więc oczywiście także ten router - jedyna wada to to, że trzeba poczekać 2-3 dni robocze, zanim go będę miał w ręku. Cena E5220 jest dokładnie taka sama, jak E5331.
jest na allegro. Może nie będę zawracać głowy. Pomyślę jeszcze co ja chcę
Wszystkie urządzenia są w różnych miejscach Smile Oczywiście na jdtech jest wersja od razu skonfigurowana do pracy z Aero2 (i w innych sieciach), a do tego z instrukcją i pomocą przy uruchomieniu Smile To tak w temacie reklamy Smile
Natomiast ważne, żeby zakupić wersję s-2 (na allegro mogą być też inne).
Jeśli chodzi o e586/e587 uciągną 5 urządzeń. ZTE MF60 z innym firmware - 10.

Z tego co widzę to e586 ma najbardziej podobne opinie - działa, jest i nikt nie narzeka.
e587 miał złe opinie z tytułu niezgodności częstotliwości. Jak jest teraz? Nie wiem.
ZTE MF60 ma skrajne opinie, jedni piszą, że totalne dziadostwo - drudzy zachwalają.

Mam e586, poza wymuszeniem częstotliwości (które jest opisane na forum) i czasem, że nie łapie ponownie zasięgu po stracie go. Jest bardzo dobry. Wznawianie połączeń działa w nim bardzo dobrze.
Nie wiem jak inne routery, bo nie testowałem. A do "klocków" nie mam przekonania, wolę stacjonarny albo bardzo mobilny.

Ciekawą kwestię napisał Jakub z 14h trzymającą baterią. Ale to chyba dwie na zmiane?
e586 są jakieś różne, z różnymi końcówkami.
grzech1991 napisał(a):Ciekawą kwestię napisał Jakub z 14h trzymającą baterią. Ale to chyba dwie na zmiane?
Mówiłem o tym:
http://www.mbbm.com.pl/ext-power-ext-e53..._4926.html
Mam takie coś, działa świetnie, choć robi się z tego kawał routera po wpięciu tej baterii.
(31-05-2013 18:51)mimoo napisał(a): [ -> ]e586 są jakieś różne, z różnymi końcówkami.

Bo się zmieniła obudowa E586e jest bardziej w kwadrat, a z rozszerzeniem nazwy modelu to jest ich sporo ale na pewno działa z Play z 3, resztę mogą dostać inni co mają

Wysłane z mojego GT-I9305
@Jakub

Bardzo drogi, kawał solidnej baterii Big Grin

Bs2 jest tańszy z play'a i działa bez problemowo po wymuszeniu 900MHz (bez wymuszenia długo łączy)
Pozwolę sobie odkopać temat bo myślę o tym modemie. Problem w tym że chcę w głównej mierze używać go jako routera domowego a jego mobilność ma być wykorzystywana tylko awaryjnie na wakacje Wink i tu moje pytanie - jak jest z zasięgiem wifi u niego? mieszkam w 44m2, dwa pokoje+lazienka i kawalek korytarza. będzie problem z obsłużeniem całości czy nie?
Do celów domowych to lepiej kup normalny router, przy dłuższym używaniu ciągłym bateria może stracić pojemność i nici z mobilności

Wysłane z mojego GT-I9305
Jestem także przeciwnikiem korzystania z routerów mobilnych jako głównego "napędu" 24h sieci w domu - te urządzenia nie powstały do tego, mają ograniczony zasięg WiFi, ciągła praca zużywa baterię (w tym wypadku praktycznie niewymienną) i często nie są na tyle stabilne, jak urządzenia przeznaczone do pracy ciągłej (patrz MF60).
Jestem już praktycznie zdecydowany na zakup tego modemu. Jednak proszę o jasną informację czy ten modem poza internetem LTE z Plusa będzie działał bez problemu z internetem od innych operatorów bez LTE czyli: Orange, T-mobile czy Aero2.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Wersja E5776s-32 (dostępna w Plusie, CP oraz niektórych innych sieciach) będzie działała z Plus, CP, w przyszłości w Tmobile i Play, ale na 100% nie zadziała z siecią Aero2 LTE 2,6 GHz (band 38).
Dziękuję za odpowiedź. W tym momencie nie chodzi mi o LTE tylko korzystanie ze zwykłego internetu - czy będzie działał bez problemu z obecnie darmowym internetem Aero2 i kartą Orange? Z góry dziękuję za potwierdzenie.
Jeżeli chodzi o sieci 2G i 3G - będzie działał ze wszystkimi sieciami obecnymi w Polsce.
I o tą informację chodziło Smile Dziękuję
Co oznaczają skróty sieci WCDMA
B1 B2 B5 B8
czy to
850 900 1800 2100 Mhz?


Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie