Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 problem z działaniem w połączeniu z tabletem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wymieniony modem działa w laptopie ;z kartami Aero2,Orange Free na kartę,Play
modem nie działa w tablecie z kartami Aero2 i Orange

modem działa w tablecie z kartą Play

Co uczynić żeby internet działał z tabletem ale nie pogorszył odbioru w laptopie?
Play już nie wchodzi w rachubę-zakończyłem współpracę.
Spróbuj z hubem zasilanym , ten model może potrzebuje większego zasilania dla aero2 i tablet nie wydala z napięciem

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
...niestety,bez zmian,dioda modemu mruga na niebiesko co kilka sekund i tyle,(karta orangefree)bo chwilowo nie mam zasięgu aero2
kartę Orange masz prawdopodobnie z aktywnym PINem
wpisywałeś go w ustawieniach (połączenia 3G na tablecie)?
karta nie posiada PIN-u
w tablet nie wpisałem niczego,bowiem poprzednio przy karcie Play połączył się od razu samoczynnie,wyświetlała się ikona sygnału i3G
Apn wpisałeś?

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
tak;APN-iPv4
Typ APN iPv4
Protokół APN iPv4
nośnika nie określono;miałem do wyboru LTE,eHRPD,lub nie określono
nazwa OrangePL
Nie rozumiem tego co piszesz, (zakładam że tablet na androidzie) interesuje mnie czy w polu APN masz wpisane internet i dla Orange też trzeba wpisać internet jako hasło i użytkownika, no i po wyjściu z wpisywania trzeba zaznaczyć apn- kliknąć na kółko po prawej

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
tak na Androidzie, wszystko zaznaczyłem jak doradzasz,niestety nadal tylko niebieska dioda miga co 4-5 sek,internetu nie mam
A czy ta karta działa w innym urządzeniu? Może po prostu nie ma środków na połączenie?
ta karta działa z tym samym urządzeniem w laptopie. Ma jeszcze sporo nieco ponad 5GB transferu
Pola MCC i MNC przy edycji APNu są wypełnione prawidłowo? Dla Play powinno to być 260-06.
Panie Jakubie-zatrybiło gdy od początku postanowiłem wpisać wszystko od początku tj. ustanowienia APN,gdy wpisałem internet itd...to MCC było domyślne 260 natomiast MNC domyślnie było 03 i tak zostawiłem,bowiem neet zaskoczył i działa. Już nie kombinuję bo mogę przekombinować. Dziękuję bardzo za pomoc dla jakubd,spag.
Macie wiedzę i ochotę dzielić się-chwała Wam za to,pozdrawiam.

Panie Jakubie;jak te szczególiki MCC,MNC,APN,mają wyglądać w przypadku Aero, bo też nie działa na tablecie?
Tych pol mnc.... nie da się edytować one sa Wypełnione z danych na karcie, dla aero2 powinno byc kombinacja 260 17

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki,właśnie zauważyłem, że dedykuje się samoczynnie w zależności jaką rozpozna kartę,ale mam możliwość dokonania zmiany.
Podsumowując (mam nadzieje, że będzie bardziej przejrzyste):
mam dwa modemy E173 oraz E173u-2
- E173 testowany z kartą Play na tablecie internet działa
- E173 testowany z kartą Aero2 na tablecie internet nie działa nie można utworzyć APN

- E173u-2 testowany z kartą Aero2 na tablecie
> dodane ręcznie / nazwa Aero2 / APN darmowy /
> to pokazało się samo bez wpisywania/ MCC 260 / MNC 17 /
> to zaznaczyłem ręcznie Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP /zapisałem/
> pokazał się APN Aero2 zaznaczyłem kółeczko obok APNu zaświeciło się na niebiesko
> zaznaczony przesył danych i dane w roamingu

> modem mimo to miga na niebiesko brak ikonki o zasięgu
( pokazała się na ułamek sekundy podczas podłączenia modemu przed
utworzeniem APN )
> internetu brak resetowałem odpinałem modem podłączałem ponownie
APN jest ale internetu nie ma.

> nie testowałem z kartą z Play bo była pożyczona może w poniedziałek pożyczę>
> podłączony do kompa z kartą Aero2 działa

Dodam że po odłączeniu modem E173 i E173u-2 nie mogłem w żaden
sposób uruchomić Wi-Fi (pokazuje moją sieć ale brak połączenia)
zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne tabletu.

> Dane tego modemu:
E173U-2 (wersja sprzętu CD1E153M) o identyfikatorach:
tryb instalacyjny: VID_12D1&PID_1446
tryb pracy (modem): VID_12D1&PID_140C
więcej informacji o tym modemie : https://www.hurt.com.pl/modem-hsdpa-...ode=newsletter
Modemy podłączone były przewodem OTG do wejścia USB HOST. Jeśli chodzi o E173u-2 czekałem na połączenie przynajmniej ok 30 minut. Wi-Fi działa normalnie bardzo dobry zasięg w drugim pokoju brakuje tylko jednej kreski do pełnej skali zasięgu. Nie zrywa połączeń i działa bardzo szybko tylko dlaczego po odłączeniu modemów pomimo że pokazuje moją sieć brakuje połączenia resetowanie i ponowne wpisywanie nic nie dało. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych naprawia problem z Wi-Fi. W poniedziałek zadzwonię do myPhone i poinformuje ich o tym że wysyłam tablet z modemem E173 oraz E173u-2 i opisem problemów z Wi-Fi po odłączeniu modemu żeby to naprawili odpłatnie pomimo że posiadam gwarancje i zobaczymy co zrobią a nie jestem zainteresowany zwrotem pieniędzy za tablet. Jeśli to się nie uda to wezmę dwa dni urlopu i pojadę do nich osobiście.
Przepraszam że tak długo nie odzywałem się ale musiałem przemyśleć to wszystko. Problem rozwiązałem przez zakup ZTE MF60 (Plus). Mogę napisać tylko tyle REWELACJA - żadnych problemów AERO2 działa. Pewnie powiecie że drogi (ja kupiłem za 250 z kosztami przesyłki) ale jak to się ma do zakupu kolejnego modemu żeby się przekonać że coś nie tak albo trzeba kombinować bo .....itd..
(01-05-2013 10:16)jurek61a napisał(a): [ -> ]Przepraszam że tak długo nie odzywałem się ale musiałem przemyśleć to wszystko. Problem rozwiązałem przez zakup ZTE MF60 (Plus). Mogę napisać tylko tyle REWELACJA - żadnych problemów AERO2 działa. Pewnie powiecie że drogi (ja kupiłem za 250 z kosztami przesyłki) ale jak to się ma do zakupu kolejnego modemu żeby się przekonać że coś nie tak albo trzeba kombinować bo .....itd..

No trochę z twoją argumentacją się nie zgodzę bo co jeśliby mf60 nie chodził, a są takie posty na forum o kłopotach. Btw gratuluję że wszystko ok

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Przekierowanie