Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Różny Zasięg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

elek99

mam modem Huawei e173 u2 i w mobile partnerze z playa pokazuje mi pełny zasięg ale jednak ostatnio zmienilem system na windows 7 i zauwazylem ze w połączeniach mam połączenie plusa w roamingu i mam tam siłe signału dostateczną natomiast w top net info siła sygnału to -87 dbm 41 % I sie zastanawiam jaki mam wreszcie zasięg bo przez caly czas az do teraz myslalem ze mam 100 % Predkosc pobierania mam jak przy maxymalnej prędkosci, jednak ping zawsze skacze powyzej 100 Czy siła sygnału ma wpływ na ping ?
Polecam artykuł:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Na ping ma wpływ raczej tylko technologia połączenia (UMTS, czy HSPA) i ew. obciążenie sieci w tym miejscu.

elek99

Dzięki. artykuł sporo wyjaśnił.Pochodzilem troche po domu i udalo mi sie osiagnąc w jednym tylko miejscu około 74 dbm /64% a wszedzie po za tym miejscem miałem do 45 % (Płock) .I jeszcze mam jedno pytanie ile musi byc minimum dbm zebym wykozystywał 100 % łącza oczywiscie nie licząc obciazenia sieci Tongue
Na to pytanie też jest odpowiedź w treści - musisz mieć co najmniej nawiązane połączenie: przy -100dBm też będzie działać.

Związek prędkość<->sygnał jest bardzo widoczny dopiero w technologii LTE. W 3G i przy limitach Aero2 takiego problemu nie ma.
Przekierowanie