Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem HP HS2330 w Dellu E4310
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, dostałem modem jak w temacie, został zainstalowany w notebooku i Win 8 widzi go poprawnie, problem w tym że nie jestem w stanie zainstalować do niego sterowników.
Rozumiem że modem HP w Dellu nie odpali poprawnie czy jestem w błędzie?

Jest możliwość zmiany firmwaru modemu aby był widziany jako modem Dellowski albo jako Ericsson f3607gw?
Sterowniki HP raczej się nie zainstalują w Dellu - sprawdzają BIOS.
Sterowniki Della nie rozpoznają modemu, bo to urządzenie identyfikuje się jako produkt HP.
Nie wiem, jak wygląda odpalanie urządzeń HP na Dellu - masz jeden problem z głowy - Dell nie stosuje whitelist w BIOSie, więc w zasadzie trzeba jedynie zwalczyć sprawę sterowników - nie wiem, czy i jak ktoś bawił się w rozbrajanie sterowników do modemów brandowanych przez HP.
A podmiana firmware? Szukam ale tematów dużo - niestety najczęściej bez rozwiązania.
Nawet tego nie proponuję ze względu na ryzyko i brak pewnych rozwiązań dla jakichkolwiek modemów.
Przekierowanie