Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Błąd Jakub!

Zmieniają tylko zasady cashbacku, łatwiej będzie się zakwalifikować aby dostać ale też mniej dadzą od siebie.
Teraz wystarczy co miesiąc przelew od firmy z tytułem wynagrodzenie. Ale nie dają więcej niż 1000zł miesięcznie i 4000zł rocznie. Odpowiednio 50/200zł.

Sam cashback jest tylko i wyłącznie od płatności kartą w allegro bądź płacę z alior sync (wychodzi na jedno).

http://www.aliorcashback.pl/ http://konto.sync.pl/zmiany/
No właśnie, czyli w zasadzie cashback ma gorsze warunki, niż w mBanku (tylko dla nowych), Millenium, czy kilku innych. Ja z niego też nie skorzystam, bo jako posiadający własną firmę - mogą nie uznać przelewu z konta firmowego mojej firmy.
Ponowie, może wy mi dacie konkretne info, bo osoby pracujące w banku najwidoczniej dostały te fuchy po znajomości - patrząc na ich nikłą wiedzę. Zadałem proste pytanie: czy obecną kartą debetową MasterCard mogę płacić przez internet, poza granicami naszego kraju? (czytaj: kupować w innej walucie) I tak - jedna pani zrobiła wielkie oczy, pyta się drugiej (bezowocnie), no to przyleciała trzecia z tak ogromna wiedzą w tym temacie, iż zaraz po niej zawitał łysy pan w graniaku (kierownik?) - i co?... a no doopa blada. Wypytałem się sam o kartę kredytową, niby 20-30 zł rocznie opłata itd, tylko skoro mogę obecna płacić, to po co mi kolejna karta (w dodatku płatna)?

Zostaje jeszcze kwestia przewalutowania, i tak jak chyba jakub tutaj pisał, że podobno idzie opłata z dolara na euro i potem jeszcze z euro na złotówki, tak coś mówił owy pan z banku, ale konkretów sam nie znał...no to kto ma to znać - petent? O la Boga. W sumie jestem jeszcze głupszy niż na początku? Może wy coś doradzicie

EDIT: Dodam że debetówką mogę płacić w sklepie.
(02-04-2013 14:20)jakubd napisał(a): [ -> ]No właśnie, czyli w zasadzie cashback ma gorsze warunki, niż w mBanku (tylko dla nowych), Millenium, czy kilku innych. Ja z niego też nie skorzystam, bo jako posiadający własną firmę - mogą nie uznać przelewu z konta firmowego mojej firmy.

Mam konto w mbanku i alior sync. Porównanie premii za nowe konto do cashbacku jest nie na miejscu...

(02-04-2013 14:47)Oreo2 napisał(a): [ -> ]Ponowie, może wy mi dacie konkretne info, bo osoby pracujące w banku najwidoczniej dostały te fuchy po znajomości - patrząc na ich nikłą wiedzę. Zadałem proste pytanie: czy obecną kartą debetową MasterCard mogę płacić przez internet, poza granicami naszego kraju? (czytaj: kupować w innej walucie) I tak - jedna pani zrobiła wielkie oczy, pyta się drugiej (bezowocnie), no to przyleciała trzecia z tak ogromna wiedzą w tym temacie, iż zaraz po niej zawitał łysy pan w graniaku (kierownik?) - i co?... a no doopa blada. Wypytałem się sam o kartę kredytową, niby 20-30 zł rocznie opłata itd, tylko skoro mogę obecna płacić, to po co mi kolejna karta (w dodatku płatna)?

Zostaje jeszcze kwestia przewalutowania, i tak jak chyba jakub tutaj pisał, że podobno idzie opłata z dolara na euro i potem jeszcze z euro na złotówki, tak coś mówił owy pan z banku, ale konkretów sam nie znał...no to kto ma to znać - petent? O la Boga. W sumie jestem jeszcze głupszy niż na początku? Może wy coś doradzicie

EDIT: Dodam że debetówką mogę płacić w sklepie.

Możesz płacić kartą w necie gdzie chcesz. Kupowanie towaru o wartości 11.99$
Mastercard + alior = 39zł
Paypal = 40zł (ustawienie przeliczania przez paypal, możesz też przez bank wtedy patrz wyżej/niżej)
Mbank + visa = 40.50, 41zł
Jak powiesz, co to za karta (link do oferty), to da się to sprawdzić. Poza tym na infolinii powinni to wiedzieć.
Ogólna zasada: płaskimi nie da się w płacić online, wypukłymi da się. To, czy są to debetówki czy kredytowe - nie ma znaczenia (np. Alior Sync wydaje wypukłe debetowe).
Są wyjątki: np. do kart mBankowych (płaskich) można aktywować usługę płatności online (zmienia się po prostu limit dla płatności online).
Teoretycznie da się ustawić kartę tak, żeby płatności działały tylko u merchantów bazowanych w jednym kraju (np. PL), ale w praktyce się z tym nie spotkałem. Jeżeli są płatności online, to zwykle od razu na cały świat.
Szczegóły zależą od polityki banku.

A to, ze ekipa w banku niewiele wie, to mnie wcale nie dziwi - po prostu zawiłości procedur są tak duże już na poziomie głupiego wydania karty, że nie wymagaj od nich wiedzy na temat przewalutowań i funkcjonalności kart.

Sposób przewalutowania też zależy od polityki banku i systemu kart (od systemu zależą zwykle kursy przewalutowania oraz data przeliczenia - zwykle w momencie płatności blokowane są środki według bieżącej wartości waluty, ale rozliczenie może nastąpić wg kursu dnia z chwili rozliczenia np. 2 tygodnie później i kwota może być wyższa lub niższa od tej, która została zablokowana na koncie karty).

Właśnie z tego powodu od lat korzystam z kont walutowych z kartami denominowanymi w tych walutach do zakupów w euro i dolarach. Nawet przy niewielkich kwotach można na tym zaoszczędzić - wpłacasz gotówkę, wymieniasz walutę wtedy i tam, gdzie najtaniej i już.
Jakub podaj przykład i opisz jak wygląda konto walutowe z kartą. Kupujesz walutę w kantorze, wpłacasz na konto i płacisz kartą w necie? Jaki jest koszt miesięczny, łączny takiego konta?
Mam konta w mBanku (tutaj nie ma możliwości wpłaty i wypłaty w okienku), koszt zerowy. Oprocentowanie też.
Mam także konto w BzWBK. Samo konto jest bezpłatne, kosztuje tylko karta - ostatnio około 10-15 jednostek danej waluty na rok. Wpłaty, wypłaty i przelewy SEPA (dla €) są rozsądnie wycenione.
Pamiętać należy, że przelew waluty między bankami (nawet między kontami walutowymi w bankach bazowanych w Polsce) zawsze jest przelewem międzynarodowym i nie jest tak tani, jak eliksir.
Karta raczej wypukła (Debit MasterCard w BGŻ), mogę prowadzić transakcje bezgotówkowe zarówno w kraju jak i za granicą, natomiast niema wzmianki czy chodzi wyłącznie o sklepy fizyczne (przejechać kartą i wpisać pin), czy może tolerowane są również płatności on-line. Na pewno dojdzie przewalutowanie (podwójne) skoro mam standardowe konto w złotówkach, tak więc trzeba się liczyć z dodatkowymi co najmniej 20g na każdy dolar, co przy cenie telefonu 130-140$ daje +/- 30 zł w plecy? Poza tym wyczytałem że aliexpress nieraz anuluje transakcję (jakieś problemy z kartami) i co wtedy z kasą?

W mbanku karta walutowa (wirtualna) kosztuje 25 zł za wyrobienie + 25 na rok opłata, czyli jak na jednorazowy zakup (w moim przypadku) zmiana banku, wyrobienie, czekanie na kartę też mi się średnio uśmiecha, WBK ma kary prepaid walutowe, jednak niema róży bez kolców – prowizja 2.8%. Jest jeszcze alior.

Powiedzcie mi jakie są ukryte opłaty w np. mbanku czy aliorze sync z kartą (aby wypłacać z bankomatu)? Z tego co wiem są tam korzystne konta walutowe. Ostatnio przeleciałem przez parę banków i niby wszystko darmowe, ALE… jeden warunek – jeśli będą regularne płace bezgotówkowe (kartą) i tu różnie 100-300 zł na miesiąc, inaczej opłata 4-8 zł.
Ja mam w Inteligo opłatę za kartę płatniczą 0,99 zł, ale tylko jak transakcje bezgotówkowe w miesiącu nie przekroczą 100 zł.
Jeśli chodzi o ceny kont, to sync dla mnie jest the best. Zresztą jest o wiele bardziej zaawansowany niż mbank. Obsługa banku jest tylko i wyłącznie via internet co jest zaletą i wadą.

http://static.sync.pl/video/porownanie_01.html tu masz porównanie.

W mbanku jedyną zaletą jest program msaver z regularnym oszczędzaniem.
Alior jest całkowicie darmowy (piszę o sync). Naprawdę, aż jest to dziwne Big Grin

P.s jeśli ktoś by chciał założyć synca, to miło by było jak by dał się polecić z mojego programu - dostanę wtedy 50zł:

http://rekomendacja.sync.pl/rekomendacja...3E%3Cbr%3E

Jeśli chodzi o brak obciążenia karty (transakcja się nie udała, sprzedający nie chciał kasy itd.) to w aliorze jest zwracana po 7 dniach, w mbanku po 14 tu. Z tym, że w aliorze miesiąc temu był jeszcze problem bo zwróconej kasy nie uwzględniało saldo (ale dało się ją wydać i była wydawana w pierwszej kolejności).
(03-04-2013 07:39)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Alior jest całkowicie darmowy (piszę o sync). Naprawdę, aż jest to dziwne Big Grin

Dokładnie, coś zbyt pięknie to wygląda, pewnie najpierw przyciągają klientów dobrą ofertą, by tak jak to miało miejsce w zwykłym aliorze dodać opłaty. Z jednej strony co chwila pisać wnioski w urzędach, pracy o zmianie konta (bo gdzie indziej jest taniej o parę zł, albo dali nowy niekorzystny cennik Wink) trochę mija się z celem, choć po co mam płacić 7zł jak mogę Ozł + wszystkie bankomaty no i konto walutowe.

Rozumiem że ktoś płacić z poziomu alior sync za granicą? Dostane darmową kartę pod to walutowe konto, mając przy tym zwykłe konto w Sync'u ze standardową karta? Ciekawe czy jest wymóg abym musiał dostawać co miesiąc wypłatę na to konto, czy jeśli Sync będzie to moje główne/jedyne konto (brak konta w innych bankach) to czy jestem obarczony kosztami? - dodam że tak jest w zwykłym aliorze. Jeśli w/w warunki zostaną spełnione, to fakt bardzo korzystnie to wygląda, aż trzeba wypróbować Smile
W sync nie widziałem kont walutowych, po prostu karta ma darmowe wypłaty za granicą.

Teorie spiskowe, że podrożeje to też przesada, nigdy nie rozumiem takich ludzi. Z tego zresztą co wiem, to numer konta można przenieść - ale pewien nie jestem.

Nie ma żadnego wymogu dotyczącego wpłat na konto czy wypłat kartą.

Ten bank, ma prawo być tańszy niż np. mbank bo jest totalnie internetowy. Inna kwestia, że to nadal alior a ta marka wydaje mi się zaufana.
Numeru nie można przenieść - pytałem się Wink

Co do konta, tutaj masz info:
http://www.sync.pl/produkt/Konto+Walutowe

Chodzi mi o to, aby płacić kartą bez zbędnego przewalutowania, itd. Powyższy link do konta daję tą możliwość, ale nie wiem czy jest to osobne konto, czy tak jak w mbanku - sam zakładam takie subkonto (mając już jedno główne w tym wypadku: ekonto) do którego wpłacam tylko wtedy, kiedy mam ochotę na zakupy.
W aliorze jest raczej tak samo jak w mbanku, masz subkonto. Ale sugeruję dopytać na chacie.

http://static.sync.pl/attachment/Tabela_...owizji.pdf oferta całkiem ciekawa, prezentuje się chyba lepiej niż to co podał Jakub wcześniej
Oferta jest w Sync bardzo podobna do mBanku w wielu przypadkach. Tu lepszy jest jeden, a ówdzie drugi. Ja mam... oba Smile Walutowe w Sync są "równie przydatne" jak te w mBanku - brak możliwości wpłaty i wypłaty gotówki w okienku niestety to poważna wada w przypadku walut - z powodu kosztownych przelewów.
A tak bardziej jaśniej jeśli można w przypadku sync'a? Mam wypatrzony produkt - rozumiem że przelewam pieniądze z konta standardowego na walutowe...i teraz przelicza po obecnym kursie na dolary (w tym dniu, bez żadnych opłat?)... po czym mam na koncie walutowym kwotę w $... dalej płacę w danym serwisie za pomocą karty (przypisaną do k. walutowego) środkami, które przed chwila przelałem - tak?

Wybaczcie mi nadgorliwość i to dopytywanie, ale wiele razy takie niejasności powodowały spore problemy, tak więc lepiej dmuchać na zimne. Na infoliniach czy to w punktach fizycznych banków, często sami niewiedza co i jak, przytaczają nauczone regułki z papierka, a tutaj chodzi o realną praktykę tak na chłopski rozum. Mimo to z góry "sorry" jak was tutaj meczę, teraz tak patrzę i w sumie lekko ze mną nie jest Wink
Nie, tak dobrze nie ma, jeżeli uważasz, że walute kupisz po kursie średnim NBP.
Jeżeli przelewasz z konta PLN na konto USD czy EUR, to kupujesz walutę i kursie zakupu aktualnym na daną godzinę (a więc musisz wziąć pod uwagę spread obowiązujący w danym banku).
Dalej już transakcja przebiega jednak bez żadnych dodatkowych prowizji - jeżeli kupisz w sklepie, który pobiera opłatę w USD - z konta zejdzie ci DOKŁADNIE tyle, co naliczy sklep bez żadnych dodatkowych prowizji.
Alior ma obecnie standardowo jeden z wyższych spread'ów: stan na dzisiaj - http://spred.pl/waluta/usd

Ciekawe czy mogę kupować dolary w kontorach walutowych i wpłacać na konto walutowe w sync'u, zamiast zamieniać na ich warunkach ze złotówki na $?
Z tego co wiem, w alior sync nie da się wpłacić waluty - tylko złotówki.
No nie wiem, pod linkiem niżej w komentarzach piszą co innego:
http://livesmarter.pl/w-jakim-banku-zalo...ica-cz-ii/

Spread w aliorze jest na kiepskim poziomie, tak więc sposoby opisane wyżej, dają możliwość zaoszczędzenia przy zagranicznych zakupach. Do rozważenia Smile
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie