Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Chciałbym poruszyć tutaj kwestię "bezpiecznych" zakupów proso z Azji, omijając przy tym lichwę sklepową, hurtowników, pseudo-producentów (na zasadzie OEM). Zauważyłem iż wielu zamawia z Aliexpress, który dzięki systemowi weryfikacji płatności "Escrow" staje się niezagrożonym sposobem na tanie zakupy.

Mamy na innych forach polecane sklepy, sporo zadowolonych klientów, tylko właśnie jak to się odbywa "krok po kroku", najlepiej opisane łopatologicznym słowem pisanym Smile Jak płacić, czym, gdzie się rejestrować, co jeśli ktoś nie zna języka ang, co zaznaczyć/odhaczyć po drodze itd. Można korzystać z rabatów, szybkich przesyłek (podobno najlepiej SingPost), ominąć cła i naliczanie 23% Vat-u (przesyłka o małej deklarowanej kwocie, ew jako gift), ale jak to wykonać?

Dobry przykład to interesujący mnie ZTE V970, którego na allegro pełno, gdzie w większości mamy do czynienia z osobami, które zamawiają za nas towar idący i tak z Chin bezpośrednio na nasz adres - tak więc po co mamy płacić pośrednikom?

Wszelkie pewne informacje/poradniki mile widziane, jestem zdecydowany na taką formę nabycia telefonu, tylko brak mi tej potrzebnej wiedzy.
Ja znam kilka stron tego typu i wiem jak takie cło się próbuje ominąć.

Jednak nie jestem skory do takich wypowiedzi, ponieważ trzymam stronę sprzedawców. Wiem też, jak można kupić jeszcze taniej niż z stron typu które podałeś.
Ktoś wrzucał już informację w komentarzach na blogu i zaprosiłem go tutaj, żeby napisał więcej.
Co do omijania VAT to wg mnie legalnej metody nie ma (tylko oszustwo co do wartości w dokumentach), bo żaden telefon nie jest tańszy od 25€ (czy ile tam wynosi próg oVATowienia). Cła na sprzęt elektroniczny (czyli elementy instalacji jądrowych - polecam lekturę taryfy celnej Smile w zasadzie nie ma, więc to nie problem.

PS: zastanawiam się, gdzie to przenieść, ale chyba niestety Hyde Park na razie to jedyne pasujące miejsce.
@grzech1991
Widziałem tańsze sklepy, niemniej system "Escrow" daję pewną gwarancje tz serwis przechowuje pieniążki, aż towar nie przybędzie do nas, po czym testujemy czy wszystko cacy, dajemy znać alixpress że wszystko OK, następnie owy serwis wypłaca nasze $ sprzedającemu (od którego kupujemy daną rzecz).

@jakubd
Temat w sumie dotyczy telefonów zgodnych z Aero2, tak więc działamy w obrębie tej tematyki, choć mi tutaj bardziej zależy na konkretnej pomocy, merytorycznej podpowiedzi: co i jak.
Temat to zakupy w Chinach - dotyczy praktycznie dowolnej elektroniki - czy to telefonu do Aero2, czy laptopa do domu Smile
To, co martwi przy zakupach tego typu to gwarancja, a w zasadzie jej brak - w większości przypadków nie da się nawet odesłać sprzętu lub jest to nieopłacalne. Dlatego ja kupuję drobiazgi, ale drogi sprzęt wolę brać od większych marek z uznanym serwisem w PL lub przynajmniej w EU.
Jeśli chodzi o brak escrow, ja znam po prostu zaufane osoby które mogą coś wysłać bezpośrednio.
Ojej jakub, skoro stworzyłem temat w tym dziale, to raczej nie chodzi mi po głowie młot udarowy, czy gładź szpachlowa Wink Z gwarancją racja - jest to pewne ograniczenie, tylko w tej cenie "nówkę" mogę dostać alcatela 991, a tego nawet palcami od nogi nie warto tknąć, no może jako kopystka do klaczy. Dopłacać też nie chcę, bo jednak już takie fundusze wole przeznaczyć na inne rzeczy (moja skromna opinia). Z używek na aukcjach też ciężko coś konkretnego wyłowić, słabe gsmart'y, o gabarytach radzieckich radyjek powojennych, czy maluśkie sony e, samsungi duos.

Znalazłem poradnik jak zapłacić/ zamówić na aliexpress, tylko jeszcze nie wiem o co chodzi z tymi rabatami, czy są w standardzie za założenie konta, czy cuś? Coby nie mówić taka wiedza przyda się w przyszłości, wszak to dopiero początek przygody z chińskimi tel.

@grzech1991
Może jakieś konkrety? na razie wygląda to tak z twojej strony: "wiem, ale nie powiem"
Po prostu, byłem w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

Jak piszę, jest mi nie na rękę zdradzanie interesów sprzedawców ponieważ sam się z nimi identyfikuje.

Z aukcyjnych masz jeszcze dhgate, tam też jest escrow - ale na zwrot płatności czeka się blisko miesiąc.
Z biznesem zawsze tak jest Smile
Do pewnego stopnia jdtech też tak się rozwinął wokół tematu Aero2.
Ale jeżeli chodzi o sprowadzanie drobiazgów to właśnie dhgate i dealextreme są takim typowym źródłem. Oczywiście zawsze trzeba dysponować jakimś wirtualnym środkiem płatniczym - karta, paypal itd.
Czyli będę pierwszy, który przerwie zmowę milczenia? Heh, tak piszecie ukradkiem, nadgryziecie lekko temat ale zero konkretów Wink

Na aliexpress pojawił się nowy LENOVO A820 (rzekomo działa pod Aero2!, tak więc można dodać do listy), z jakimś rabatem całość zamknie się w granicach 550-580 zł, na allegro dwie aukcje po 800 zł - idzie z chin.

Markowy fon z porządnymi parametrami:
-Quad Core 4x1.2 GhZ (MTK6589)
-4,5 cala QHD, IPS
-DUAL SIM

Wychodzi drożej o ok 130 zł w stosunku do V970 zamawianego u Azjatów, jednak broni się wieloma solidnymi atutami.
Nie znalazłem dobrej specyfikacji A820 - specs sprzedawców nie jest poważnym źródłem informacji (nietrudno sprawdzić, że są sprzeczne nie tylko dla tego modelu).
(31-03-2013 19:42)Oreo2 napisał(a): [ -> ]Markowy fon z porządnymi parametrami:
-Quad Core 4x1.2 GhZ (MTK6589)
-4,5 cala QHD, IPS
-DUAL SIM

http://www.aliexpress.com/item/Free-ship...29082.html

o tym piszesz? Cena jak na taki sprzęt rewelka, aczkolwiek brak gwarancji - niech coś się zepsuje, a akurat telefony według mnie to dość awaryjny sprzęt.
No i kompletny brak specyfikacji w kwestii zgodności z Aero2.
Jest jeszcze jeden model, tańszy w sprowadzeniu patrząc na przykładzie ZTE V970 - mowa o Lenovo A800 z większym ekranem 4,5" IPS, lepszym taktowanie dwu-rdzeniowego procesora, wydajniejszą baterią. Według oficjalnej specyfikacji wspiera Aero2:

http://shopap.lenovo.com/in/en/products/...280213.pdf
http://www.gsmarena.com/lenovo_a800-5245.php

Dziwne, że nie jest tak popularny jak ZTE? mimo iż można taniej sprowadzić, a nawet kupić na alledrogo
Reklama na portalach i blogach działa dla ZTE - a Lenovo tego modelu chyba nie kieruje oficjalnie na nasz rynek, więc nie ma promocji.
Jednak na pełnoprawną reklamę (pomijając nasz rynek) wydusili fundusze:
http://www.youtube.com/watch?v=ne9TMPvHtcE

No nic, jutro wstąpię do banku i zapoznam się z warunkami wyrobienia karty płatniczej (ew. wirtualnej) dedykowane pod transakcje walutowe itd. Dalej poczekam na baloniki czy inne zabawy na aliexpress, aby zdobyć troszkę upustu i dobijam umowy ze skośnookimi.
Nie wiem od czego kurs zależy ale, mam konto w mbanku z mastercard, visa i w alior sync z master card

Różnica pomiędzy mbank visa a alior z mastercard wynosi jakieś 5% na korzyść aliora. W przypadku paypal'a kurs przeliczania u niego jest ciut większy niż w aliorze ale lepszy niż w mbanku.
Z tym, że Alior Sync to te 5% daje jeszcze przez 2 miesiące i tyle. Niestety.
Nie rozumiem Jakub, ja piszę o kursie $$$ Big Grin Tobie nie chodzi czasem o cashback?
Aż takich różnic w przeliczeniach nie zauważyłem między bankami - spread owszem wynosi 5%, ale to w każdym banku, ale różnice między bankami to jakieś 1-2% max. No chyba, że kupujemy niewłaściwą kartą, gdzie jest więcej, niż jedno przewalutowanie. Nadziałem się kiedyś na 3 przewalutowania i to bolało.
A ja tak, pisałem o cashback. Bardzo... miła funkcja Smile Ale źle zrealizowana i dlatego ostała bardzo szybko nadużyta i teraz się z niej wycofują.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie