Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Mytab 10 dualcore + Huawei E173u-2 Aero2 OK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mytab 10 dualcore sprzedawany jakiś czas temu m.in. w biedronce w bardzo dobrej cenie - 499 zł działa bez problemu na fabrycznej konfiguracji z Aero2 poprzez Huawei E173u-2 (oczywiście wymaga tylko stworzenia profilu Aero2).
Żadnych dziwnych opóźnień, oporów przed połączeniem, upartego migania na niebiesko i niełączenia oraz resetowania modemu w losowych momentach?
Za krótko testowałem, bo koledze pomagałem w uruchomieniu.
Opóźnień nie stwierdziłem.
Zdarzyło się natomiast faktycznie, że rozłączyło po kilkunastu minutach, po czym sam się połączył po około 20 sekundach.
Kolejny przypadek był taki, że drugi raz się rozłączył i nie chciał sam połączyć, wtedy po okresie oczekiwania około 1 min. wysunąłem modem i włożyłem ponownie - połączył się za około 20 sekund bez problemu.

aha
skojarzyłem, ze te rozłączenia były jak samoczynnie chciało włączyć się wifi.
W ogóle przy włączonym wifi modem nie wystartuje.
a jakie jest firmware w modemie i czy punkt dostępu (bo chyba to masz na myśli pisząc o profilu) wpisałeś ręcznie czy odczytał automatycznie z karty.
jurek61a napisał(a):a jakie jest firmware w modemie
Firmware było oryginalne ( modem kupiony dzień wcześniej w selgrosh) - teraz nie sprawdzę bo nie mam dostępu do tego sprzętu.
jurek61a napisał(a):punkt dostępu (bo chyba to masz na myśli pisząc o profilu) wpisałeś ręcznie czy odczytał automatycznie z karty
Stworzyłem - Aero2 i apn darmowy
Wi-Fi wyłączone.
Podłączyłem modem E173 u-2 do tabletu myTAB10 DualCore bez roota
- dodałem - nazwa Aero2/ APN darmowy/
- to pokazało się samo bez wpisywania/ MCC 260 / MNC 17 /
- to zaznaczyłem ręcznie Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP /zapisałem/
- pokazał się APN Aero2 zaznaczyłem kółeczko obok APNu zaświeciło się na niebiesko/
- zaznaczony przesył danych i dane w roamingu/
- modem mimo to miga na niebiesko brak ikonki o zasięgu ( pokazała się na ułamek sekundy podczas podłączenia modemu ) a internetu brak resetowałem odpinałem modem podłączałem ponownie APN jest ale internetu nie ma.
Dane tego modemu:
E173U-2 (wersja sprzętu CD1E153M) o identyfikatorach:
tryb instalacyjny: VID_12D1&PID_1446
tryb pracy (modem): VID_12D1&PID_140C

więcej informacji o tym modemie : https://www.hurt.com.pl/modem-hsdpa-...ode=newsletter


Dodam że po odłączeniu modem E173 i E173u-2 nie mogłem w żaden sposób uruchomić Wi-Fi (pokazuje moją sieć ale brak połączenia) zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne tabletu.
Modemy podłączone były przewodem OTG do wejścia USB HOST. Jeśli chodzi o E173u-2 czekałem na połączenie przynajmniej ok 30 minut. Wi-Fi działa normalnie bardzo dobry zasięg w drugim pokoju brakuje tylko jednej kreski do pełnej skali zasięgu. Nie zrywa połączeń i działa bardzo szybko tylko dlaczego po odłączeniu modemów pomimo że pokazuje moją sieć brakuje połączenia resetowanie i ponowne wpisywanie nic nie dało. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych naprawia problem z Wi-Fi. W poniedziałek zadzwonię do myPhone i poinformuje ich o tym że wysyłam tablet z modemem E173 oraz E173u-2 i opisem problemów z Wi-Fi po odłączeniu modemu żeby to naprawili odpłatnie pomimo że posiadam gwarancje i zobaczymy co zrobią a nie jestem zainteresowany zwrotem pieniędzy za tablet. Jeśli to się nie uda to wezmę dwa dni urlopu i pojadę do nich osobiście.
A po prostu wyłączenie i ponowne włączenie interfejsu WiFi nic nie daje? To nie jest raczej błąd, który firma naprawi "w serwisie", tylko jakiś drobny problem konfiguracyjny, albo poważny problem ogólny, który wymaga poprawek w oprogramowaniu - tego nie wiem, ale zwykle właśnie zresetowanie interfejsu wifi rozwiązuje tego typu problemy.
musiałem przywrócić ustawienia fabryczne nic innego nie pomagało.
Mam wątpliwości, nigdy się z czymś takim nie spotkałem, a miałem różne urządzenia w ręku.
niestety programiści dość głęboko ingeruja w mytaby...
zobacz build.prop, u mnie przy wifi byly idiotyczne wartosci

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
mam pół roku MyTab10 i modem huawei3131(żaden play, plus, orange) Sprzęt śmiga bez problemu. W opcjach zaznaczam tylko "ethernet" i nic więcej nie trzeba robić bo internet wtedy już działa. Lepiej nie instalować żadnych aplikacji bo przy fabrycznych ustawieniach sprzęt działa dobrze jednak z chwilą instalowania wszelkich aplikacyjek jest już kłopot ze sprawnie działającym internetem Smile
Jak rozumiem twój tablet fabrycznie obsługuje E3131 w wersji HiLink? Podłącz do komputera i sprawdź, czy to jest HiLink, czy normalny modem.
na to wygląda że to jest bardziej proste niż wszelkie opisy na forach. Nie jestem specjalistą o tych rzeczy ale w moim tablecie MyTab10 wszedłem w ustawienia i znalazłem zakładkę ethernet. Zaznaczyłem kwadracik przy napisie ethernet i po tym zaznaczeniu wyszedłem z ustawień i internet aero2 działa na moim huaweiu3131.
Przy zakupionym modemie jest prosta instrukcja którą trzeba przeczytać i zastosować się do niej, po uruchomieniu ukaże się okno, zaznaczamy connect

Link do zakupu na allegro to: http://allegro.pl/huawei-e3131-21-6-mb-s...09347.html
To pewnie ten tablet ma obsługę kart sieciowych i traktuje Hilink jak kartę sieciową?

Wysłane z mojego GT-I9305
Ciekawe z iloma tabletami to działa. Z trzema jakie miałem pod ręką - nie działa. HiLink uprzednio skonfigurowany.
Przekierowanie