Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 Win 7 urwanie polaczenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
E3131 dzialal normalnie i nagle zerwal polaczenie. Podwójnie miga na zielono
w top net przy probie polaczenia blad dial up nr.628. The port was disconnected.
Poza tym wszystko wedlug instr. Jakuba.

Jakies pomysly ?
Miga na zielono - oznacza brak sygnału sieci.
Zwykle wyłączenie nadajnika z jakiegoś powodu (awaria, konserwacja). Jeżeli w okolicy jest wiele nadajników - możliwe wyjaśnienia to np. wyrwanie gniazda antenowego (wtedy nie widzi już żadnych lub prawie żadnych sieci).
Jak w E3131 niby miałoby się wyrwać gniazdo antenowe skoro jest na USB nie rozumiem ?
Zresztą teraz mam w tym modemie kartę play online i działa na max. zasięgu więc to raczej nie w tym problem.
Robiłem juz format dysku ponowna instalacje systemu
wymuszenie pasma wedlug twojich instrucji Jakubie
i nic.
Rozłączyło połączenie jak by ktoś nagle wyjal kabel od telewizora porównując.
Nie wiem jak podłączasz modem, tylko zaoponowałem typowe wyjaśnienia.
Wygląda na to, że u ciebie to awaria lub wyłączenie nadajnika - jaka lokalizacja (orientacyjnie)?
Play może pracować w tej okolicy w UMTS/WCDMA 2100MHz
a Aero2 wymaga do działania włączonego w modemie UMTS/WCDMA 900MHz
jakiś błąd podczas konfiguracji modemu mógł spowodować np. wyłączenie tego pasma
najprościej to zweryfikować przy pomocy MDMA
Konfiguracja musiała być dobra ponieważ działało
Co to jest to MDMA że tak spytam ?
Korzystam z TopNet info
MDMA Ulubiony program do połączeń szopena :P
A na serio to jak wyżej tylko musi być ustawiony profil o nazwie MDMA w windows, czyli jak chcesz użyć z inną siecią to musisz zmienić w tym profilu apn

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
nie tyle do połączeń (u mnie wygrywa w tym względzie TNI)
co do podstawowej diagnostyki i ustawiania anteny czy wybierania miejsca na modem
Przekierowanie