Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei EM770W (acer con. manager) - rozłączanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,
na początku przepraszam, za założenie nowego tematu jeśli taki problem już pojawił się na forum.
Ale do rzeczy: posiadam Acera Aspire 5750 z wbudowanym modemem huawei EM770W oraz zamontowaną kartą aero2. Modem ma zdjętego simlocka przez DCunlocker.
Podczas połączenia przez connection managera aero rozłącza się po 20-30 minutach. Z tego co wiem, to normalne. Ale nie ma niestety możliwości połączyć się ponownie - wyświetla błąd. Ustawiłem go więc, żeby rozłączał się automatycznie po 27 minutach - po tym rozłączeniu też nie można się połączyć ponownie. Pomaga jedynie wyjęcie baterii komputera i ponowne odpalenie. Żadne konfiguracje nie pomagają. Czasem zdarza się nawet, że gdy sam rozłączę połączenie po np. minucie - nie mogę się już ponownie połączyć. Zdarza się też, że program pokazuje trwające wciąż połączenie, a internetu nie ma. Ikona 3G jest ciągle pomarańczowa.
Dodam, że Orange działa bez problemu.

Próbowałem - starszych wersji connection managera, reinstalacji ACM, połączenia przez windowsowe ustawienia sieci. Myślałem, że pomoże wyłączenie i włączenie modemu z pozycji managera urządzeń - nic z tych rzeczy.

Jakieś pomysły? Pewnie jakaś oczywista oczywistość, tylko ja taki niedokształcony :)
A jaki błąd się pojawia? A jeżeli spróbujesz kilka razy, powiedzmy 10-20 razy i najlepiej poza godzinami szczytu (dajmy na to po północy)?
EM770W powinien bezproblemowo działać z Mobile Partnerem zamiast AcerCM
Spróbuję tak dziś zrobić, nie klikałem tak dużo razy.
Ale na przykład teraz pojawia się coś innego - nie wiem co porobiłem w ustawieniach - brak internetu, ale connection manager nie może się rozłączyć. Prędkość zerowa, nic się nie dzieje, przy próbie rozłączenia mówi "nie można rozłączyć, spróbuj ponownie" - oczywiście próbowanie ponownie nie daje rezultatu...
Przekierowanie