Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 problemy z modemem w T-mobile
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , mam problem z tak jak w temacie napisane modemem huawei e3131.
Otoz od 3 dni mam mobilny internet w t-mobile i pierwszego dnia modem chodzil elegancko w ogole nie rozlączal sie , a od niedzieli co jakis czas lampka w modemie z jasno niebieskiej staje sie granatowa i wtedy internet zanika , nic nie da sie zrobic i trzeba poczekac z 2-3 minuty az znowu pojawi sie jasno niebieska , lub zresetowac internet . prosze o pomoc.

ps . zasieg jest doskonały lub bardzo dobry.
pytanie nie związane z tematyką działu (modemy Huawei w Aero2) przenoszę w odpowiedniejsze miejsce
PS temat również dostosowałem do standartów forum
To przypomina (ale raczej nie ma związku) z problemami z zakresami w Aero2.
Czy jesteś w zasięgu sieci Networks! ? Jeżeli tak, to może pomóc wymuszenie pracy w trybie 2100 MHz (czyli na firmowej sieci Tmobile, o ile jesteś w zasięgu). Robi się to tak samo, jak wymuszenie UMTS 900 przy Aero2, ale zamiast W900 wybierasz W2100.
kurcze nie mam pojęcia czy jestem w zasiegu owej sieci . zasieg niby bardzo dobry wrecz doskonaly ale nie wiem.
Networks! to inicjatywa Orange i Tmobile, budują sieć UMTS 900 w różnych częściach Polski (głównie poza miastami). Sprawdź - wymuś UMTS 900 i zobacz, jakie sieci widzisz - http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Pamiętaj, żeby potem przywrócić ustawienia domyślne.
Trochę offtopic
to pewnie za jakiś czas zniknie Orange i T-Mobile jak się zapotrzebowanie na usługi 2G/3G skończy a dominować będą 4G lub więcejG . W UK to jest 4G ee (everything everywhere) i można chyba przejść do EE z Orange i T-Mobile albo dokupić 4G.
Fajny jest test prędkości tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=wX28ujmFo...ata_player

Wysłane z mojego GT-I9305
nie wiem co sie stalo ale przez ostatnie 5 godzin lampka jest caly czas jasno niebieska , moze to ze robi sie granatowa zalezy od godziny i obciązenia sieci? bo nie chce sie bawic w czegos tam zmienianie aby nie popsuc .

ps: lampka jest granatowa jak np czytam sobie fora i internet nie jest w ruchu a gdy zmieniam strone to po 2 sec jest juz znowu jasno niebieska
Jak nie korzystasz, modem jest zrzucany przez operatora do podstawowego UMTS, żeby zrobić miejsce dla aktywnie przesyłających dane. Tak ma być.
Przekierowanie