Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Trendnet 500mb/s power line dlan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wedlug mnie Ciekawa propozycja
http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B009W1Q6...-2&pi=SL75
Trzeba dokupić dwa adaptory uk-> pl ale za ok 160pln teoretyczne 500mb ponoć te urządzenia nie dzialaja w dwie strony 500mb tylko trzeba dzielić przez minimum 2
No i muszą byc w tej samej wiazce dwa gniazdka.
Wysylka darmowa wedlug amazona


Wysłane z mojego GT-I9305
Do tego wiązki muszą być dobrej jakości mi odległość minimalna, nie może być także urządzeń zakłócających pracę urządzeń PowerLAN - generalnie mam wielkie wątpliwości co do tej technologii.
W praktyce z pokoju do pokoju prędkość często będzie niższa, niż przez WiFi - 20-30 Mbit/s jak dobrze pójdzie.
Jeśli chodzi o samą technologie to jest dobra tam, gdzie nie da się obszaru pokryć wi-fi/router przez ilość urządzeń nie wyrabia/nie chcemy kuć ścian pod LAN

I to tyle, wi-fi jest po prostu przedewszystkim znacznie tańsze i powszechniejsze. Chociaż fakt, że pod takie adaptery podłącza się AP lub kolejny router.
Podbije trochę temat. Jak jest z kompatybilnoscia i współpraca czy to jest jeden standard dlan/Powerline czy mogą się różnic od rożnych producentów (oraz rożne 200Mbit i 500Mbit od tego samego) żeby współpraca była prawidłowa. Potrzebuje zamienić jeden pojedynczy wtyk LAN 200Mbit na albo podwójny/potrójny (chyba tylko 500Mbit są) albo dokupić jeden pojedynczy 200Mbit (tańsza opcja) i tu pytanie czy tego samego producenta musza być czy właśnie można mieszać.
Tutaj standaryzacja jest znacznie gorsza, niż przy WiFi (w którym do dziś są niezgodności). Lepiej pytać producenta, a potem i tak nie wierzyć i sprawdzić przed zakupem w praktyce.
Z tego co wiem, to zasada jest taka, że kupuje się jednego producenta.

Próbować można, ale jak ktoś lubi nerwy tracić Big Grin
http://pl-pl.forum.ibood.com/48502-zestaw_do_stworzenia_domowej_sieci_buffalo_500mbps__300mbps/

No i dobra promocja Wink
Przekierowanie