Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: CIESZYN-czy jest zasięg sieci Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ma ktoś wiedzę praktyczną na temat zasięgu/dostępności sieci aero2 w Cieszynie (woj.śląskie)
Witaj. Co do Cieszyna to nie wiem, ale w Bąkowie i okolicach działa. Postaram się to sprawdzić, ale wg. mapy BTSearch nie ma w Cieszynie i najbliższym otoczeniu nadajnika Aero.
Edit: Podobno na Banotówce coś łapie, a na Liburni nic.
Dziękuję za informację.Zastanawia mnie jak to może być, że na Banotówce jest sygnał a na Liburni brak. Za Banotówką przemawia położenie jest to najwyżej położone miejsce w Cieszynie. Nie wiem gdzie jest nadajnik aero2 w najbliższej okolicy, który daje sygnał. Rozlokowanie nadajników Plusa w Cieszynie jest bardzo dobre, praktycznie są widoczne z każdego miejsca Cieszyna;Starostwo,Poczta,Elektrownia.
Bąków to zbyt daleko a poza tym jest wyżej i na równinie, Cieszyn jest w dolinie, więc nie sposób porównywać tych dwóch miejsc odbioru sygnału. Z map wynika,że sygnał powinien być, rzeczywistość jest chyba inna.Usiłowałem się coś dowiedzieć na miejscu w Cieszynie ale nie spotkałem nikogo kto wiedziałby cokolwiek. W salonach Play, Plus- nie wiedzą niczego albo udają. Wiem,że odbiór Play jest dobry. Jeżeli zdobędziesz jakieś informacje na temat Cieszyna, proszę zamieść je na forum.Pozdrawiam.
Tu nie trzeba nic zdobywać. Wystarczy zajrzeć na:
http://mapa.btsearch.pl/
Nie widzę nic bliżej Cieszyna, chyba że o jakiejś lokalizacji nie ma danych. Wszystko ponad 15 km odległości...
Sygnał może iść np. z miejscowości Brenna Wzgórze Jatny albo z miejscowości Grodziec, itd.
Można zaryzykować kupując antene; http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_g..._A7040.htm Jest mozliwość odbioru jesli nie znajdujesz się w totalnej dziurze nie zasłania widoku w kierunku nadajnika najblizszego /Grodziec/ góra lub budowla ogromnych rozmiarow.Ja mieszkając 300m n.p.m. odbieram nadajnik położony 400m n.p.m. odległość około 12km i widać góry w zasięgu wzroku.
Tak, masz rację dobry człowieku, zmusiłeś mnie do wysiłku odznaczenia UMTS800/900 o czym wcześniej zwyczajnie zapomniałem by uzyskać widoczne nadajniki tylko aero2. Ale w końcu po to jest forum aby coś uzyskać (wiedzę) od lepszych.Dzięki.Widać,że Cieszyn to na razie w aero2 będzie białą plamą. Odległość od wymienionych nadajników Brenna, Grodziec nie jest wielka ale za to jakie wzgórza nas oddzielają! Wykonamy próby z antenką,zobaczymy.

do Zurich; jak sądzisz czy może mieć wpływ na odbiór rodzaj modemu? Np. Huawei173u2 nie da rady natomiast Huawei 3131 załapie sygnał. Tutaj w Cieszynie problemem jest nie tylko odległość (ok.15km) ale odcina nas Równica i Czantoria np. od nadajnika z Brennej.
Modemy nie rożnią się aż tak znacznie aby jeden odebral sygnał sieci a drugi nie .Tak to wiadome że do Brennej są przeszkody w terenie .Ale patrząc w kierunku Grodżca mamy zaraz Jasienicę a potem Bielsko to wszystko nadajniki AERO 2.Tam właśnie kierując antene kierunkową nie widać przeszkód terenowych poza tym najważniejszym że Cieszyn leży w dolinie i mieszkając ta w centrum będzie trudno odebrać AERO 2.Jeśli mieszkasz gdzies wyżej szanse są.Wiem jaki jest wyjazd z Cieszyna na kierunek Grodziec Bielsko ciagle pod góre i tu jest ten problem że mieszkając na Olzą w dole jest trudno odebrać sygnal.POZDRAWIAM1!
Oj modemy jednak różnią się i to czasem bardzo między sobą - między MF195 a Nokią 21M-02 jest przepaść mimo, że są oparte na tym samym chipsecie - różnice sięgają 10dBm w tej samej lokalizacji i warunkach sygnałowych.
Jednak w przypadku serii E173 oraz E3131 różnice nie są wielkie, w granicach 1-2 dBm.
Czy w Cieszynie jest albo poprawi się coś z zasięgiem?
Testowałem w Bielsku i Czechowicach tam jest zasięg
Przekierowanie