Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Lepiej czy gorzej antena
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bez anteny -69dbm z anteną -75dbm
Zysk czy strata z anteną?
Zarówno Mdma i MP podają te same wartości

Wysłane z mojego GT-I9305
Nie napisałeś jaka antena...
-69dBm to mocniejszy sygnał, niż -75 dBm o 6dB, czyi podłączenie anteny osłabia odbieraną moc sygnału 4-krotnie.
Wszystkie programy będą podawały ten sam wskaźnik mocy dBm, bo to informacja przekazywana przez modem. Za to wskaźniki kreskowe i procentowe pokazują wszystko od sasa do lasa.
A to ma znaczenie? Dookolna taki z 40cm pret

Wysłane z mojego GT-I9305
To wszystko wyjaśnia - te anteny faktycznie tłumią sygnał - przydają się dopiero, gdy wystawisz je w miejscu o znacznie lepszym sygnale. Ale wiele lepszego niż -69dBm nie znajdziesz - toż to sygnał spod samego nadajnika (na dachu masz?). Anteny nie potrzebujesz wcale.
Nadajnik musi być blisko testowałem antenę ale nie aero, czyli bardziej zda egzamin jeśli będzie w obszarze gdzie sygnał jest słaby. Nie wiem tylko jak z jej zakresem czy złapie aero2 wątpię ale było to raczej z myślą o plusie 2100 na wies, po prostu nie chcę wystawiac modemu na zewnątrz w lecie bo się może za bardzo nagrzac i być może będę musiał wsadzić do innego pokoju router (sprawy rodzinne Big Grin ) a tam zasięgu brak lub słaby i antenę pociągnąć po dachu w stronę miejsca o lepszym zasięgu

Wysłane z mojego GT-I9305
Przekierowanie