Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: modem nie loguje się do sieci a smartfon tak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Po 3 dniach walki poddałem się - nie mam więcej pomysłów.

Aero2 działa u mnie (Gdańsk Osowa) ze zmiennym szczęściem od pół roku na zestawie: Option Icon 505 podłączonym bezpośrednio lub przez HUB usb do lapka z Win XP.

Łączyłem się głównie przez Topnetinfo i czasami bezpośrednio z windy lub uCanconnect.

W zeszłym tygodniu w poniedziałek aero2 zdechło - modem ni z gruszki ni z pietruszki przestał się logować (mrugająca zielona dioda) - akurat siedziałem wtedy przy kompie na necie - nic nie było akurat wtedy zmieniane w konfiguracji. Nie pierwszy to i nie ostatni raz, więc uznałem, że to tylko remont bts/pogoda (padał śnieg).
Ale w ten weekend pogoda się poprawiła więc przełożyłem przedwczoraj kartę do nokii n8 i.... połączyło się momentalnie, pokazując max zasięg (5 kresek) - co by się zgadzało, bo bts aero2 mam 600m od domu (wedle mapy).

Modem z innymi kartami: Orange Free i starą zagramaniczną Lycamobile w roamingu plusa, działa bez problemu - logowanie prawie natychmiast. W topnetinfo gdy kliknę na "Zmiana operatora" pokazuje niedostępne (czerwone) sieci plusa, orange i play oraz 2 sieci aero2. Niestety z zalogowania ciągle nici (a ta sama karta aero2 przełożona do N8 działa z miejsca)

Wobec tego, że na modem zostały mi 3 tygodnie gwarancji prosiłbym o pomoc: czy możliwe jest, aby w modemie padł w jakiś sposób tyko zakres 900mhz a pozostałe działały i jeśli tak, to jak można by to zweryfikować?

Pozdrawiam
Raczej nie - iCon 505 może być po prostu kolejnym modemem, który źle reaguje na mocniejszy sygnał 2100 przy słabszym 900 MHz, a tobie... właśnie uruchomili 2100 pod nosem.
Weź modem na spacer w miasto i przetestuj w innych lokalizacjach.
Przekierowanie