Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z połączeniem do Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Dostałem moją pierwszą kartę Aero2 Smile
Niestety .. mam duże problemy z połączeniem, od przeszło miesiąca próbuje sie połączyc i nic. Najpierw felerny okazał sie modem który wymieniłem, a wieć do sedna..

Modem: Huawei E169 (BEZ 'G') bez simlocka
Miejsce: Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn osiedla: Nagórki i Bałtycka
Reszta informacji na screenie (CcccCombo Smile ) -> KLIK lub załącznik

Byłbym bardzo wdzięczny za infomracje co mogłem skopać, bo mi już brakuje pomysłów.
czemu masz wpisany kod PIN? - karty Aero2 nie mają standartowo włączonego pinu
kod pin mam wyłączony, kombinowałem z rożnymi opcjami - również z włączeniem kodu PIN Smile
jeśli masz wyłączony to pole kodu PIN w TNI też powinno być puste

PS wrzuć screeny już po poprawieniu błędu dotyczącego kodu PIN ze wszystkich zakładek w ustawieniach TNI to może znajdziemy przyczynę, screenshot'y dodaj w oddzielnych plikach to znakomicie ułatwia przeglądanie na urządzeniach z małymi ekranami

PPS możesz też użyć MDMA - (wymagane utworzenie połączenia dialup o nazwie MDMA np przez skopiowanie połączenia dialup utworzonego przez TNI)
z MDMA interesujące jest głównie okienko "band config"
oczywiście musisz uprzednio wyłączyć TNI
http://www.nerve.org.za/mdma/index.html
Niestety, to nadal nie jestem ten problem.

Kod:
Komunikat z TopNet Info
---------------------------
Uwaga!
---------------------------
Błąd dial-up nr 692. Hardware failure in port or attached device.    

PL: Prawdopodobne przyczyny błędu:    

- awaria modemu,    

- problem z kodem PIN (np. nieprawidłowy, niewprowadzony).    
---------------------------
OK  
---------------------------
zajrzyj do postu powyżej - edytowałem go
dodatkowo - w danej chwili może być uruchomiony TYLKO JEDEN program obsługujący modem
(więc np. Mobile Partner nie może być zwinięty do traya, musi być całkowicie wyłączony)
Oczywiście widziałem o tym że tylko jeden program może być uruchomiony.

Nie wiem jak to możliwe ale program MDMA działa poprawnie ! Wielkie dzięki za pomoc Smile

Ps. Ten post został napisany przez Aero2 Smile
to znaczy, że masz jakieś niepoprawne ustawienia w TNI (może coś przegapiłem - tak duża grafika nie mieści mi się w monitorze i muszę przewijać)
TNI jest wygodniejszy od MDMA
więc jeśli zamieścisz komplet zrzutów ze wszystkich ekranów ustawień poszukamy błędu (również przydadzą się obrazki z MDMA)
Ustaw Komutatcję na CS i PS.
@szopen: już znalazłem, okazało się że domyślnie numer telefonu Aero2 w TNI jest *99***1# a w MDMA *99#. Ustawiłem więc taki numer jaki jest w MDMA i wszystko śmiga Smile
to znaczy tylko, że w modemie miałeś zapisane inne ustawienia w pierwszym profilu zapisanym wewnątrz modemu (dziwne, bo wydawało mi się, że TNI je nadpisuje)
jakkolwiek ważne, że znalazłeś rozwiązanie problemu
Przekierowanie