Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E1762 i Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką modemu Huawei E1762. Według zestawienia zgodnych modemów powinien on działać z kartą Aero2. Jednak tak się nie dzieje Sad

Od kilku godzin przeszukuje Internet w poszukiwaniu rozwiązania, zmieniam konfiguracje w TopNetInfo (wg tych parametrów: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...#idc-cover ) i nic się nie dzieje - dioda cały czas miga na zielono.

I zaczynam się zastanawiać, czy to bardziej wina modemu czy moja Wink Dlatego bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki Smile

Pozdrawiam
Zacznijmy od podstaw i w tej kolejności:
1. Czy jesteś w zasięgu? (jeżeli jesteś daleko od nadajnika, przynajmniej podejdź do okna lub użyj przedłużacza).
2. Czy oprogramowanie fabryczne (nie tni) wyświetla jakieś komunikaty błędów?
3. Czy próbowałaś wymusić UMTS 900 i sprawdzić, czy modem widzi jakąkolwiek sieć (interesuje nas Plus).
Raczej jestem w zasięgu, bo gdy korzystam z E173u-2 nie ma żadnych problemów. MP nic nie wyświetla, po prostu się nie łączy. Kiedy próbuję wymusić UMTS 900 wg instrukcji z forum wyświetla się błąd dial up 678.
W momencie wymuszenia nie może pojawić się błąd dial-up - tylko przy próbie połączenia - tutaj wazna jest precyzja, żebyśmy się dokładnie zrozumieli.
Po wymuszeniu UMTS 900 jak wygląda lista operatorów? Jest na niej Plus?
Chyba wszystko jasne... Po wymuszeniu nic się nie dzieje, lista operatorów jest pusta Sad Ale zupełnie bez sensu dla mnie jest to, że na jednym modemie zasięg jest super, a na drugim nie ma go w ogóle. Wychodzi więc na to, że to kwestia modemu ?
Być może masz niezgodną wersję tego modemu i tyle. Masz na nim jakieś dodatkowe oznaczenia?
nie ma na nim nic szczególnego. Nie wiem, czy to istotne, ale gdy zaznaczyłam w TNI 'wszystkie' pasma, wtedy na liście operatorów pojawił się Plus.
To jest Plus na UMTS 2100 - to nie ten od Aero2.
Dodam chyba w tabeli ostrzeżenie.
Przydałby się jednak jeszcze jakiś głos kogoś, kto miał problemy z tym modemem, bo możliwe, że ja robię coś źle. Nie jestem zbyt zaawansowana w kwestiach komputerowo-podobnych Wink Jutro będę może jeszcze próbować.
A na razie dziękuję za dotychczasowe wsparcie Smile
Chyba kompletnie nikt nigdy nie interesował się tym modemem - widać to w tabeli, bo nie ma znaczka w kolumnie "przetestowany".
Modem bez żadnego brandu na obudowie działa z Aero2 potwierdzam.
19 lutego pomagałem połączyć E1762 z GoCleverTab T76 na kompie działał bez problemu.
Na podstawie tego co napisała Kasia można sądzić, że są dwie wersje tego modemu, a to zawsze mnie denerwuje - wtedy jeszcze Huawei nie stosował wielu oznaczeń dla wersji. Ale bez wzięcia niedziałającego w dłoń nie ma pewności Smile
Przekierowanie