Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 (Orange)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział, ale do rzeczy.

Aktualnie jestem posiadaczem dwóch modemów Huawei e3131s-2. Pierwszy z sieci Play, drugi z Orange. W obydwóch zdjęte simlocki.

Chciałbym podłączyć modem z Orange do routera Sapido Gr-1733, niestety modem nie widzi tego urządzenia. Natomiast modem z Play działa bez zarzutu.

W routerze próbowałem już wszelkie dostępne (oficjalnie i nie oficjalnie) firmware, za każdym razem gwizdek z orange nie jest rozpoznawalny przez router.

Poszedłem dalej, zrobiłem backup dashboardu z modemu play i wgrałem na modem Orange - Rezultat bez zmian. Próbowałem także inne dostępne dashboardy ( tu uśmiech w kierunku lesiolo za pliki na chomikuj). Niestety dalej to samo.

Pozostaje więc zmiana firmware modemu, na moje nieszczęście aktualnie huawei nie udostępnia firmware do tego modelu ( Rozmowa z polskim jeszcze raczkujący wsparciem technicznym bezowocna).

Stąd też moje pytanie. Czy ktoś z Was ma może dostęp do jakiegoś firmware do urządzenia huawei e3131s-2, bądź też czy istnieje sposób na skopiowanie firmware z modemu z playa na drugi, ewentualnie jak to zrobić)

Modem Orange - wersja firmware - 21.157.14.01.314
Modem Play - wersja firmware - 21.157.11.00.264

Za pomoc z góry dziękuje
Czy możesz odczytać identyfikator sprzętowy (VID i PID) tego modemu z Orange? Jest podawany w Menedżerze urządzeń (właściwości urządzenia) oraz w logach routera po podłączeniu.
Wykrywanie ma związek z tymi identyfikatorami, a nie firmware.
Wydaje mi się że to to

"usbcdcncm\Vid_12D1&Subclass_02&Prot_16
usbcdcncm\Vid_12d1&Pid_151d&MI_01"


Z czytany z "HUAWEI Mobile Connect" (karty sieciowe)

Moja niepewność wynika z tego że gwizdek instaluje z 8 różnych sterowników w managerze.
A to nie hilink przypadkiem?

Wysłane z mojego GT-I9305
Jeden i drugi modem ma wgrany fabrycznie dashboard, oczywiście mogę się mylić bo jeżeli chodzi o modemy 3g jestem laikiem, ale z tego co wiem ani Orange , ani Play nie udostępnia klientom modemów hilink.

Ponadto przy hilinku ( i tu znowu mogę się mylić) powinienem mieć możliwość konfiguracji gwizdka przez adres (192.168.1.1)
(18-02-2013 18:04)Dabla napisał(a): [ -> ]Ponadto przy hilinku ( i tu znowu mogę się mylić) powinienem mieć możliwość konfiguracji gwizdka przez adres (192.168.1.1)
Nie mylisz sie powinieneś mieć.



Wysłane z mojego GT-I9305
Polski Orange nie sprzedawał HiLinków.
Obejrzyj urządzenie o nazwie "3G modem" w dziale modemy w obu modemach - jeżeli są różne, to znaczy, że wersja z Orange jest jakaś dziwna i trzeba będzie ją zdobyć do testów.
Modem Orange mam dokładnie taki

Orange

modem play'a taki

play


W komputerze obydwa wykrywane są tak samo jako Huawei mobile Connect - network adapter .
E3131s-2 wersja z Orange ma ID:
Kod:
12d1 : 151d
A jakie ID ma wersja z Play?
Vid_12d1 Pid_1506
Czyli inne... Widocznie firmware od routera nie ma go w bazie. Pozostaje poszukać aktualizacji firmware routera bądź alternatywne firmware open source Open Wrt, które mają go w "bazie". Firmware do modemu e3131s-2 w wersji Play jest chyba niemożliwe do zdobycia i nawet nie wiem czy zmienia ID urządzenia po aktualizacji czy identyfikator pozostaje bez zmian..
Właśnie cały problem polegał na tym. iż jeszcze nie zlokalizowałem innego firmware.
Problem rozwiązany dzięki temu firmwarowi

http://forum.jdtech.pl/Watek-link-firmwa...awei-e3131
Przekierowanie