Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sapido GR-1736 + E353s-2 PROBLEM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
jestem posiadaczem Routera Sapido GR-1736 Firmware Ver 1.1.59 oraz modem Huawei E353s-2.
Internet Areo2 bez problemu działa jeśli podłącze modem bezpośrednio do Laptopa, natomiast po włożeniu do USB routera intertnet nie działa.
Po podłączeniu modemu do routera dioda sygnalizuje poprawną instalację w modemie poprzez pojedyncze "mrugnięcie" na niebiesko, lecz nie nawiązuje połączenia - brak ciągłego świecenia.
Dodam, że router nie ma problemu z działaniem z kartami innych operatorów (Orange, Play), lecz są tam zdefiniowane ustawienia dla poszczególnych operatorów - dla Areo2 niestety nie ma.
[attachment=541]
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie.
Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia to bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
Miganie na niebiesko oznacza tylko... poprawne podanie zasilania do modemu, a nie jego rozpoznanie przez komputer.
Konfiguracja wygląda na poprawną - jeżeli modem działa z innymi operatorami w tym routerze, to możesz tylko wypróbować tradycyjne sztuczki:
1. Wymusić UMTS 900 MHz
2. Ręcznie wybrać operatora (też w TNI)
Jeśli masz taką konfigurację jak na printscreen ie to dodaj numer telefonu *99# jak nie pomoże to zmień na 3g/3,5g only
Nie wiem jakie są opcje żeby pozwolić na roaming ale wybierz taką która pozwala

Wysłane z mojego GT-I9305
Wielkie dzięki, działa Smile

Nie wiem co pomogło, czy wymuszenie 3G/3.5G only, czy wpisanie nr tel. *99#, ale ważne, że działa.
[attachment=542]

Wielkie dzięki za pomoc.
Przekierowanie