Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E169 Problem z książką telefoniczną
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem z działaniem tego modemu na laptopie z systemem win XP. A mianowicie po podłączeniu i zainstalowaniu wszystkich sterowników ustawieniu profilu i po wciśnięciu połącz wyskakuje komunikat połączenie sieciowe zostało rozłączone. Wciskam wybierz ponownie i wyskakuje kolejny komunikat że nie można uzyskać wpisu do książki telefonicznej. Żeby było śmiesznie ten sam modem z kartą na 2 laptopie ale tu jest win 7 64 bit. Działa wszystko bez majstrowania w oprogramowaniu. Co to może być za przypadek. Dodam że modem jest z play
Standardowa procedura.
modem jest zarejestrowany w sieci, widac nazwę operatora w mobile partnerze? W menedżerze urządzeń nie masz wykrzykniow albo innych urządzeń . Sprawdź czy jakiś inny soft nie jest uruchomiony w tle.

Wysłane z mojego GT-I9305
Zasięg max wszystko jest ok. Ale włożyłem kartę play i dzieje się to samo co na Aero2. Tak jak napisałem że na laptopie z win 7 nie ma żadnych problemów i działa bezbłędnie a na xp ni hu hu
Odinstaluj wszystkie sterowniki od wszystkich modemów 3G i zainstaluj tylko ten jeden modem i daj znać.
Być może to jest ten trop.Miałem na tamtym laptopie z xp zainstalowany modem z T-Mobile. Jutro spojżę bo dziś już nie dam rady. Poczyszczę go i zainstaluję od nowa i dam znać.
A więc odinstalowałem oba modemy , wyczyściłem rejestr , zrobiłem wszystko i zainstalowałem od nowa modem e169 i nadal to samo '' połączanie zostało rozłączone '' i '' nie można uzyskać wpisu w książce telefonicznej '' Zainstalowałem modem e z t-mobile i wszystko działa normalnie.
Zastanawia mnie to o tym wpisie nie pamiętam czy się spotkałem z takim komunikatem. Może jakiś rejestr połączeń jest nieutworzony/wykasowany./ma atrybut read only i nie możność stworzenia/wpisania logu odrzuca połączenie.

Wysłane z mojego GT-I9305
Powiem tak nie mam pojęcia dla czego tak się dzieje. Na 2 laptopie jest wszystko ok a na tym z xp nie chce działać. Za bardzo się w to nie zagłębiam bo się nie znam na tyle żeby majstrować w ustawieniach. Dziwna sprawa że na tym samym laptopie jeden modem działa normalnie a drugi jakoś nie chce .
Postaw na nowo ten XP albo pokaż jakieś zrzuty ekranu... TNI i MP
na moje oko to któraś z potrzebnych usług np. telefonia jest zatrzymana w tym xp, albo modem jest w trybie NDIS zamiast RAS
szopen a jak sprawdzić w jakim trybie modem jest? Za bardzo nie chce windy stawiać bo tamten laptop jest raczej mojej żonki która sporadycznie korzysta z neta i nie chciał bym znowu przechodzić przez męki szukania sterowników i ściągania aktualizacji.
Tryb pracy wybierasz w pierwszym oknie ustawień Mobile Partnera (lub odpowiednika) - Narzędzia->Opcje i tutaj jest zwykle opcja.
Ale komunikat faktycznie nie ma sensu i nie dziwię się, że szopen też rozłożył ręce - ja zalecam to samo - reinstalację systemu z czystego, niezmodyfikowanego nośnika.
To tak, jakbyś odpalając samochód na ekranie komputera pokładowego dostał komunikat "nie odpalisz, bo żona wyszła z pracy".
A więc wczoraj z nudów postanowiłem że jednak wgram na nowo windowsa. 1,5 godziny walki ze sterownikami i innymi ustrojstwami okazało się że wszystko działa. Więc format lekarstwem na wszystko co złe. Pozdrawiam.
Niestety w przypadku Windows - tak jest.
W OSX wystarczy... nowy profil użytkownika.
Windows tak maSmile
wymaga czasem reinstalacji, ale i czasu w trakcie tego i po...

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
sobek4 napisał(a):Więc format lekarstwem na wszystko co złe

format nie jest lekarstwem, bo nawet w windowsie można naprawić niemal wszystko bez reinstalacji systemu, ale jeśli nie możemy zdiagnozować problemu...
Przekierowanie