Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: rozważanie tablet czy smatfon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, mam dylemat. Zastanawiam się czy sprawić sobie nexus 7 3G czy też lepiej jednak zainwestować w smartfona.
Do niedawna strasznie byłem napalony na nexusa, jednakże dzisiaj gdy zakup miał być dokonany, zacząłem rozważać drugą opcję, czy nie lepiej jednak zamiast tabletu kupić smartfon.
W sumie funkcjonalność podobna.

Napiszcie swoje opinie, jak to u was jest, jakie są argumenty za a jakie przeciwko.
Każda sugestia będzie mile widziana.
Wybierz phablet Big Grin

Samsung Galaxy Note II

najlepiej jakbyś dorwal wersję LTE chyba podobna relacja jak s3 -s3 LTE tez ma 2GB ram, bateria 3100mAh. To chyba będzie mój następny a też rozwazalem nexusa 7 3G, jakoś ostatnio mojego taba zaniedbuje odkąd mam s3 LTE , praktycznie nic sie nie wiesza nie ma FC z powodu braku pamięci.

Wysłane z mojego GT-I9305
No ciekawe rozwiązanie w sumie większy niż przeciętny smartfon no i mniejszy niż tablet 7'
Pytanie czy wygodny jest w codziennym użytku? Noszenie w kieszeni czy dzwonienie ?Big Grin
Fakt faktem, trzeba to rozważyć. Jeszcze jakbyś powiedział czemu wersja LTE bo nie jestem za dobre w te klocki Smile
ja miałem podobne dylematy...
nie udało się problemu jednoznacznie rozwiązać, więc stanęło na razie na smartfonie i tablecie...

na wiosnę może jakaś zmiana? note? nie wiem jeszcze, chwilowe rozwiązanie bardzo mi na razie odpowiada!

pzdr
pawelarc
Chcę zmienić mój stary telefon dotykowy, można go nazwać "smartfon" Smile
Co proponujecie taniego za 500 - 800 zł? Na Samsung Galaxy S3 mnie nie stać i podobno padają jak muchy...
Ja rozdzielam tablety i telefony. Jako główny telefon używałem Note 1 i teraz Note 2. Jako tablet musi być coś tabletowego: HP Touchpad i/lub TF700 (ten drugi bez 3G niestety, bo w PL nie ma i nie będzie takiej wersji). Ale do czytania książek - coś do tego dostosowanego, teraz głównie Kindle keyboard 3G.

Tabletem trudno dzwonić (korzystałem z P1000 przez chwilę to sprawdziłem), ale Note super się w tym sprawdza, rozmiar mi kompletnie nie przeszkadza.
s3 padały... była seria mająca problem z ładowaniem, ale wymieniali fony bez zadawania pytań Smile

ja jestem fanatykiem samsunga, wcześniej nokii ..., ale ciekawe są foniki lg - miałem L9 w ręku i przyznam, że zupełnie niezłe wrażenie robi, podobnie jak L7

pzdr
pawelarc
(raczej tabletem trudno fona zastąpić i odwrotnie, ale z p1000 da się dzwonić! praktycznie ciągle mam na uchu jabra easygo zawieszone i podłączona jest do fona i tablecika! i działa fajnie!)
Jak już pisałem chcę tani smartfon. Co myślicie o Samsung Galaxy S Advance? Z gwarancją widzę bez ceny minimalnej na allegro nawet za 600 zł

Chyba że uda mi się wyrwać taniego galaxy s2...
gwarancja w samsungu iluzoryczną bywa!
(doświadczyłem tego dwukrotnie boleśnie niestety)

a fonik godny jest i fajny (jeżeli amoled tobie nie wadzi)

pzdr
pawelarc

(ale niewielkie wsparcie kucharzy od odmiennych softów posiada Smile )
P.
Jakub, rozdzielasz telefon i tablet, ale w sumie widzę że tablet jak coś u Ciebie ma 10' (albo prawie) No a co w przypadku tabletu 7' ? Czy wtedy jednak byłbyś bardziej przychylny do np Note II ? Czy miałbyś wtedy dylemat?

Lukki, w przedziale który wymieniłeś, loknij sobie ZTE GRAND X IN
Tablet 7" odpowiednio wysokiej rozdzielczości powinien wystarczyć, ale dla mnie to stanowczo za mało, ale jeżeli jesteśmy w ruchu to może się przydać, jednak Nexusa nie używałem nigdy dłużej, a to co miałem (P1000 i Ainol Crystal) nie były wygodne do użycia w terenie.
Na pewno phablet i 7" nie ma sensu za wielkiego (4,5" i 7" to za mała różnica) - albo mniejszy telefon kupić, albo większy tablet.
W sumie to właśnie teraz z takiego założenia wychodzę. Chyba jednak wstrzymam się z kupnem tabletu(10' mnie nie interesuje). Poczekam chyba aż mi się umowa skończy w playu i wtedy na coś się chyba zdecyduję. Wiecie może czy w playu jest coś takiego jak w tmobile? tzn strefa podtrzymująca klienta ? (nie wiem jak to inaczej nazwać)
Wszyscy operatorzy to mają, ale w Play zdaje się, że wynegocjować można znacznie mniej, niż kiedyś w Erze.
(11-02-2013 16:00)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]Jeszcze jakbyś powiedział czemu wersja LTE bo nie jestem za dobre w te klocki Smile
Sądzę ze LTE ma też 2GB ram jak s3 LTE w porównaniu z normalnymi. Ulepsza komfort pracy nie trzeba w task kilerze kasować aplikacji żeby uwolnić pamięć. Poza tym niedługo będą koncesje udzielane na LTE Ztcp 1800mhz a te modele na nich pracują. Co do dyskusji o rozmiarach to wiele zależy jak się będzie uzywalo 7" i mniej to rozmiary które powodują że tablet zwykle mieści się w tylnej kieszeni jeansów (bez pokrowca) lub kurtce zimowej . Poza tym do trzymania wystarczy jedna ręka (można drugą użyć do picia kawy podczas czytania książki Big Grin
Większe to już trzeba chodzić z torbą, plecakiem (chociaż widziałem marynarki z kieszenią na ipada)
Note II wygląda optymalnie w miarę duży ekran. Operować kciukiem raczej na całym ekranie niemożliwe sam mam problem przy s3

Wysłane z mojego GT-I9305
No dokładnie, rozmiar 7' jest bardziej mobilny niż 10'. Jednakże kupując smartfona do 5' czy nawet Note II (bodajze 5,5') to w sumie ma się 2 in 1 . Koszty się ograniczają, i w sumie może nawet bardziej mobilny sprzęcik. Wiadomo, gorzej się przegląda neta niz na 7', ale czy aż tak źle by dzielić te 2 urządzenia? Chyba jednak nie.
No nic, dalej będę myślał co by w tej kwestii zrobić.
Niestety z kosztami to chyba wychodzi to samo Note II co smartfon i tablet, trochę niektóre urządzenia sa zawyżone cenowo, o jabłuszku to juz nie wspominając. Podejrzewam ze ideał to byłby phablet 6" dual sim z baterią 5000mAh.Big Grin

Wysłane z mojego GT-I9305
Ja nie mogę się doczekać na nowe telefony Huawei, HTC, ZTE i LG z ekranami 5-6" i FullHD.
phablet 7 z baterią na tydzień Smile
nie zgniłe jabłko!


pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
W sumie poza LTE to nie widzę różnicy między tymi Note II

Wysłane z mojego GT-I9305
Firmware pewnie jest inny, co oznacza problemy np. z NFC w Tmobile.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie