Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 (Play) Rozlacza co 1h
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Moj huawei rozlacza polaczenie co kilkadziesiat minut.. tak roznie. Po rozlaczeni wyskakuje takie okienko:
[Obrazek: 113341top_tn.jpg]
Jest to tez w polaczeniach sieciowych w grupie "Telefoniczne"
Co moze byc przyczyna tego rozlaczania?
Moj OS to xp pro z sp3.
A dokładniej co 59 minut i 59 sekund. Tak ma być. To jest podstawowa (poza limitem prędkości) cecha Aero2.
hmm... nie liczylem. Ale wydaje mie sie, ze jest to okolo godziny... Nastepnym razem
sprawdze...

EDIT: 13:05
Rzeczywiscie... Rozlacza mnie tak jak pisales. Nawet nie blo 59s Smile. Czyli wszytko ok.

A da sie zrobic jakos, aby modem automatycznie nawiazywal polaczenie po rozlaczeniu?
tutaj masz jeden sposób opisany
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html

poza tym możesz ściągnąć tni i tam można sobie zaznaczyć opcję automatycznego wznawiania
A co z ta ikona w co jest w wlasciwosciach sieciowych w grupie telefony top_netinfo. Po rozlaczeniw wyskakuje mi te okno ktore podalem wyzej w screenie. To tez tak ma byc ?
To okno wyskakuje ci, bo tak sobie skonfigurowałeś opcje internetowe w Windows - wybierz "nigdy nie wybieraj połączenia" i to nie powinno się pojawiać.
Ok. Wylaczylem to...
A jeszcze co do tego automatycznego nawiazywania polaczenia po rozlaczeniu po tej 1h. Z linku co pdal @raven.michal17 Jest napisane: "Opcje telefonu i modemu, przechodzimy na zakładkę Modemy, zaznaczamy „naszego pupila” i klikamy Właściwości." Ja mam tam calkiem inne okno. Jakies "informacje o lokazlizacji" tego okna co na screenie nie ma. O co chodzi?
Tak, w artykule brakuje informacji, że pierwsze wejście w te ustawienia wyświetla pytanie o lokalizację - wpisujesz dowolne dane - i tak są one potem ignorowane (znaczenie mają tylko przy telefonii stacjonarnej, z której mało kto korzysta).
Klopotow ciag dalszy... Tam gdzie sa te 4screeny pokazane to ja w czwartym nie mam tej uslugi: "Sterownik monitora sieci" Trzeba ja jakos tam dodac?
Nie potrzebny jest do pracy modemu.
Hmm...
To mam tak wszstko zorbione jak w opisie i po rozlaczeniu nie laczy mi ponownie automatycznie.
Czasami stan systemu jest tak zły, że niektóre opcje mogą nie działać - wtedy musisz użyć innych rozwiązań - np. opcji w programie Top NetInfo.
ok, rozumiem.
A tak nie patrzac juz na ten autoconnect, to jakiego najlepiej uzywac programu do pracy z aero2? Teraz uzywam tego play`owskiego brandowanego Mobile Partnera... Lepiej uzywac oryginalnego MP czy lepiej TNI? Czy moze czegos innego ?
Jeżeli chodzi o szybkość połączenia i działanie z Aero2 - jest to kompletnie obojętne. Ważniejsze tutaj są cechy estetyczne i funkcjonalność - Jedni wolą widzieć wszystkie durepele jak w TNI, inni nie chcą widzieć nic poza przyciskiem Połącz.
Jeżeli jest taka możliwość - można stosować narzędzia samego Windows i nie korzystać z niczego poza nim (i sterownikami do modemu) - zwłaszcza w Win7 i nowszych to ma szanse działać.
Postanowilem korzystac tylko z TNI. Czy jezeli odinstaluje --> C:\Program Files\PLAY ONLINE\AutoRun --> AutoRunUninstall.exe, to MP nie bedzie uruchamial sie automatycznie? Czy odinstalowanie tego wplynie na dzialanie ktorys z funkcji?
Zwykle ten deinstalator wyłącza automatykę autouruchamiania MP. Jednak czasem powoduje to różne losowe problemy (np. autoinstalator z modemu przestaje wykrywać zainstalowanego MP w systemie i proponuje ponowną instalację przy każdym podłączeniu modemu). Na szczęście problemy są rzadkie i wiążą się z innymi instalacjami sterowników Huawei w systemie.
Przekierowanie