Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: HAME MPR-A1 + Huawei E3131 niekompatybilny zestaw?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy mógłby mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu routera mobilnego HAME MPR-A1 z modemem E3131 play i kartą aero2.
Wydaje mi się, że wszystko poprawnie ustawiłem, a modem nie chce się połączyć.
Na routerze miga szybko czerwona dioda co oznaczałoby, że modem nie jest wykrywany.
Z drugiej strony jest on na liście modemów działających z tym routerem.
Proszę o pomoc.
Pokaż stronę producenta tego urządzenia i listę zgodności. Przy niej powinna być np. aktualizacja firmware.
Ja żadnej listy zgodności nie znalazłem do tego wynalazku. Być może dla ciebie jedyna przydatna funkcja jaka pozostanie to powerbank...
wsparcie techniczne tego producenta jest zdaje się zerowe, ciekawe jak sprzęt tego Chińczyka wygląda cenowo w porównaniu do "znanych i lubianych"
http://www.hametech.com/html/server/
Po latach błędów i wypaczeń - znalazłem ich stronę, ale wsparcia brak - list zgodności, też. Nie wiem skąd tamyja ma info, że to coś działa z E3131.
Może chodzi o to:
[attachment=500]
Nie ma to jak precyzyjna lista Smile
Link do listy zgodności:
http://www.ebay.com/itm/Hame-5-in-1-3G-M...0845482803
Nie ma tu co prawda E3131, ale są poprzednicy E353 i E182E, stąd należy wnioskować, że i E3131 powinien działać. Zresztą są to jedyne egzemplarze z rodziny HSPA+ (spełniającej wymogi kat.10 dla aero2)
Fakt, że to wynalazek, ale malutki, jak żadne inne i ładnie śmiga mi na E173, rozsiewając WiFi np. w moim przypadku dla tabletu Lark, dla którego nie mogłem znaleźć bezpośredniego modemu, który by na nim pracował z aero2.
No ale E3131 to inny model i nie jest wymieniony...
Dokładnie - E3131 ma inne identyfikatory VID:PID, niż pozostałe modemy z tej "listy". Poza tym lista zgodności nie budzi zaufania - nie ma żadnego pochodzenia podanego, producent też nie podaje. Za niewiele większe pieniądze wolę kupić coś, co znamy dobrze, np. TP-Link MR3040.
OpenWrt na Hame A1 działa... Smile
Bardzo super informacja - jak tak, to problemu nie ma z uruchomieniem żadnego modemu Smile
tamyja napisał(a):Nie ma tu co prawda E3131, ale są poprzednicy E353 i E182E, stąd należy wnioskować, że i E3131 powinien działać
wnioskowanie jest niestety błędne - z obsługi nowszego modelu można podejrzewać obsługę modeli starszych (ale oczywiście bez żadnej pewności), natomiast w drugą stronę to zdecydowanie nie działa (obrazowo - jeśli producent routera zaimplementował w 2011 roku obsługę jakichś modeli znanych w 2011 roku to raczej nie ma szans na działanie żadnego modelu który pojawił się po przygotowaniu firmware routera)
(05-02-2013 00:08)jakubd napisał(a): [ -> ]Bardzo super informacja - jak tak, to problemu nie ma z uruchomieniem żadnego modemu Smile
Możesz podziałać:
https://www.box.com/s/da7c08abfa6aae586bfd
No ja nie podziałam - sprzętu nie posiadam Smile
Przekierowanie