Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E1752C nie łapie zasięgu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Kupiłem modem Huawei E1752C orange, zdjąłem simlock przy pomocy Universal CodeMaster i Mobile Partner, ale niestety modem nie łapie zasięgu mimo, że powinienem być w strefie objętej zasięgiem. Dioda miga na zielono, w mobile partner nie pokazuje się wskaźnik zasięgu.
Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

Pozdrawiam
marszy.
Spróbuj znaleźć jeśli widać cdrom modemu plik resetdevice.exe i uruchomić działa w tle wiec nic nie będzie widać przez chwilę ale zaraz powinien sie instalować na nowo. Jak go nue ma to gugluj i ściągnij. Czasem usunięcie cdrom i wsadzenie na nowo powoduje instalację lub zmiana portu USB. To się zdarza z Huawei

Wysłane z mojego GT-I9305
Nie ma niestety takiego pliku.
Czy modem widzi jakichkolwiek operatorów komórkowych przy wyświetlaniu listy sieci? W TNI jest taka funkcja przy Komunikacji AT.
Mógłbyś to trochę rozszerzyć? Znalazłem w TNI Komunikacja AT i PIN, ale przy probie klikniecia "zm. operatora" program chce żeby zaznaczył opcję komunikacji AT, a z kolei ta opcja chce nazwy portu, tutaj już nie wiem co zrobić.
Jak TNI za skomplikowane, to użyj Mobile Partnera to wyświetlenia listy operatorów.
A TNI masz opisane setki tysięcy razy jak używać. Wybierasz port opisany "PC UI" od modemu Huawei.
Przy karcie z plusa modem widzi sieć, ale nie chce się połączyć. Dalej miga na zielono, z tym, że pojedyńczymi błyskami a nie jak przy aero2 dwukrotnymi. Przy próbie połączenia wyskakuje błąd: A CONNECTION TO THE REMOTE COMPUTER COULD NOT BE ESTABLISHED,SO THE PORT USED FOR THIS CONNECTION WAS CLOSED.
Ale łączysz się za pomocą karty Plusa do internetu Plusa w odpowiedniej częstotliwości i nie możesz się połączyć ani przez Top Netinfo ani przez Mobile Partner?
w TopNecie już nie próbowałem. W Mobile Partnerze - włożyłem kartę do modemu, włączyłem mobile partnera i wyczytało mi modem/sieć/profil Plus więc próbowałem się połączyć i wtedy pojawił się wspomniany błąd.

Edit:
Przed chwilą znowu próbowałem z kartą Plusa i tym razem miga już niebieska dioda i Mobile Partner pokazuje WCDMA PLUS (wcześniej EDGE)
Czyli modem jest okej. Z zasięgiem Aero2 jest kiepsko jak sam stwierdziłem na własnym przykładzie. W dużych miastach to jeszcze jeszcze ale jak wyjedziesz na prowincję to już może być różnie z zasięgiem.
OK. Sprawdziłem w innym miejscu i faktycznie wszystko działa. Dziękuje za pomoc.
Przekierowanie