Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: PROBLEM Z HSPA+
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Od dzisiejszego popołudnia (ok. 15:00) modem nie przechodzi mi w tryb HSPA+.
Pomyślałem, że to coś z modemem (E3131 z Play), więc włożyłem do niego inną kartę i bez problemu działa na HSDPA/HSUPA oraz HSPA+.
Z kartą aero2 ciągle stoi na UMTS i nie przechodzi do HSPA+.
Myślałem, że to wina modemu więc kartę z E3131 przełożyłem do mojego
ZTE MF669 i problem taki sam. Siła sygnału na E3131 z anteną ok. 25%,
w MF669 bez anteny (nie posiadam zewnętrznej na TS9) też zasięg 25% za oknem i sytuacja ta sama. Na tym lub niższym poziomie sygnału zawsze wszystko śmigało na HSPA+, prędkość 0,5 Mb/s i było pięknie.
Obecnie działa tylko UMTS i prędkości na E3131 i MF669 (wg speedtest.net) wynoszą ok. 370 kb/s.
Dla jeszcze jednej próby włożyłem tą kartę do Lumii 710 i tak samo - tylko UMTS, gdzie zawsze było HSPA+.

Czy to tylko chwilowa awaria, czy coś z moją kartą?
Dodam, że w Mobile Partner/Plus Internet bez problemu odczytuje numer karty, loguje do sieci i łączy.
Proszę o szybką odpowiedź.
PS: wymuszanie pingów w cmd poleceniem: "ping wp.pl -l 100" nic nie pomaga, stoi na UMTS.
Mój odbiornik: CID: 27035, 6 -S SE, LAC:50001
A czy po połączeniu choć przez chwilę jest HSPA?
Problem oczywiście w sieci - przeciążenie lub inna awaria.
W ogóle nie ma HSPA+. Nie ma na początku i podczas trwania połączenie. Cały czas UMTS.
Jeżeli dioda modemu nie świeci na jasnoniebiesko nawet w momencie nawiązywania połączenia, to wskazuje to na problem z nadajnikiem - może w ogóle nie działa w nim HSPA (awaria, rekonfiguracja, zabytkowy nadajnik).
Mialem to samo (slaskie), dwa tygodnie calkowity brak HSPA+ modem swiecil tylko na ciemnoniebiesko, po dwoch tgodniach wrocilo wszystko do normy. ( tplink 3020,e3131 Play)
Przekierowanie