Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak logowania do Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
przez cały grudzień korzystałem z Aero2 bez problemu - sygnał był dość słaby, ale stabilny - rzędu -93dBm. BTS oddalony 20 km. Na początku stycznia sygnał wzrósł do -55dBm (ant. zewn.) i -87dBm (sam modem) i jednocześnie modem przestał się logować do Aero2. Konfiguracja bez zmian, na pewno dobra, wiem na 100% jak wszystko ustawić. Korzystam z TNI 3.65 i Huewei e173-u2. Do Plusa na nowym BTS-ie loguje się bez problemu.

Moje pytanie do fachowców jest następujące: czy przyczyną może być to, że nowy nadajnik Plusa po prostu nie ma UMTS 900 do roamingu, a karta Aero2 próbuje się do niego logować, bo jest najsilniejszy sygnał i ma UMTS-a, ale innego niż potrzeba i przez to jestem skazany na BTS-a, który nie obsługuje Aero2?

Co ciekawe, sprawdziłem, że w Plusie wymuszenie w TNI UMTS 900 umożliwia połączenie, a nie powinno, bo Plus nie na przecież 900 MHz w swojej sieci, a przy wymuszeniu 2100 MHz nie działa i wywala ten sam błąd jak przy karcie Aero2, czyli nr 678. O co chodzi?
Tak, twoja diagnoza jest bardzo prawdopodobna.
To, że plus nie ma UMTS 900 nie znaczy, że Plus nie może mieć umowy z Aero2 (i ma).
A jak wymusisz UMTS 900 z kartą Aero2 to co się dzieje?
W BOK-u Plusa potwierdzili, że może tak być, że ich nowy nadajnik jeszcze nie działa na UMTS900, nie mogą tego sprawdzić, nie wiadomo kiedy ruszy i czy w ogóle...
jakubd napisał(a):A jak wymusisz UMTS 900 z kartą Aero2 to co się dzieje?
Przecież bez takiego wymuszania, to nie byłoby sensu cokolwiek próbować. Był błąd nr 678, czyli masa możliwych problemów.
Ale jest postęp. Dziś zabrałem modem z kartą do centrum miasta i wszystko działało bez problemu. Po powrocie karta zaczęła się logować do sieci. Nie wiem czy się jakoś "przepchała", czy to tylko zbieg okoliczności. Pokazuje się również CID/LAC, więc pewnie coś zaczęli majstrować w tym BTS-ie. Niestety połączenie wciąż nie zostaje ustanowione Sad
Przekierowanie