Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sony Xperia J + Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam problem z uruchomieniem Aero2 na telefonie Sony Xperia J, brandowany przez Orange.
Problem jest taki, ze nie moge zapisac w telefonie profilu z odpowienimi parametrami polacznia (APN: darmowy, MCC 260, MNC 17). Czyli jak wybieram stworzenie nowego profilu, wpisze wszystkie potrzebne parametry i zapisze je, to telefon wraca do poprzedniego menu, w ktorym profilu ktory chcialem zapisac, nie ma. Parametry wpisuje na 99% prawidlowe (dokladnie takie same, jak w moim telefonie Samsung Galaxy Ace 2, na ktorym Aero2 smiga az milo).

Mam wrazenie, ze problem lezy w mocnym "zbrandowaniu" telefonu przez orange - dodam tylko, ze jak stworzylem profil o innej nazwie niz darmowy, to profil sie zapisal prawidlowo. Nastepnie jak zmienilem APN na darmowy, to znowu zniknal Undecided

Czy ktos mial juz podobny problem i udalo mu sie go jakos rozwiazac ?
Dodam tylko, ze nie chcial bym telefonu rootowac, ani uzywac jakis wymyslnych narzedzi, poniewaz to nie jest moj telefon i nie chce komus narozrabiac :-)

Pozdrowienia
A jak zapisujesz APN?
W Androidzie robi się to nieco w nieoczywisty sposób: przyciskiem cofania.
Klikam ten przeciwny przycisk.... nie wiem jak go nazwac i wybieram "zapisz".
A jak zastosujesz przycisk cofania?
hmmm, przycisk cofania tez nie dzialal, ale... chyba sie wyjasnilo.
Telefon ma simlocka na Orange i chyba w tym lezy problem :-(
No to raczej nie dziwne - Orange to jedyna firma, która to g... jeszcze stosuje.
Przekierowanie