Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E353 - jak karta sieciowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam modem Huawei E 353. Współpracujący z Windows 8.
Bardzo często zdarza się że sam, bez mojego udziału przełącza się w tryb pracy karty sieciowej.
Nie mogę rozłączyć bo w menadżerze połączeń sieciowych? stan modemu E353 - jest rozłączony.
Pozostaje jedynie wyjęcie modemu z portu usb, i ponowne podłączenie.
Jest to skuteczne na kilkanaście - kilkadziesiąt minut, potem sytuacja się powtarza.

Poradźcie jak usunąć ten "bug"

pozdr widaw
Zaraz, nie rozumiem. Ten modem ZAWSZE pracuje jednocześnie jako karta sieciowa i jako modem dial-up (RAS). To ty wybierasz, jak się łączysz.
Gorzej, jeżeli jednocześnie korzystasz z Mobile Partnera lub jego odmiany (ten program łączy się domyślnie właśnie w trybie NDIS/karty sieciowej), a Win8 także skonfigurowałeś do automatycznego łączenia się przez Centrum sieci i udostępniania w trybie Połączenia szerokopasmowego. Wtedy po godzinie mogą dziać się dziwne rzeczy.
Niestety do zdiagnozowania musisz opisać dokładniej jak to skonfigurowałeś.
Bardzo dziekuję za szybka odpowiedź.

Nie zauważyłem możliwości wyboru, sposobu łączenia się modemu.
Mobile Partner jest zainstalowany ale go nie używam (aplikacja nie działa w tle).
Modem po podłączeniu do portu usb, został zainstalowany przez windows'a.
Kiedy otworzę panel sieciowy, widzę go, jako połączenie plus roaming.
Modem bezproblemowo łączy się z Aero. W tray'u mam ikonkę drabinkę, jak dla połączenia wi-fi z opisem : PLUS dostep do internetu.
Wszystko ładnie działa, do czasu przełączenia sie modemu w tryb karty sieciowej (drabinka zmienia się w ikonkę ekranika). Wtedy w połaczeniach sieciowych (tam gdzie kliknąłem polącz) widzę połaczenie rozłączone, jednak mam podłaczenie do internetu.
We własciwosciach modemu nie mam wpisanego polecenia automatycznego łączenia.

Co powoduje że karta zmienia swój tryb pracy?


pozdr widaw
zapewne proces MobilePartnera sobie w tle hula! Smile
(pomaga deinstalacja albo ręczne ubicie procesu...)
pzdr
pawelarc
menadżer zadań, nie pokazuje żadnego procesu związanego z modemem.
MP i TNI, nie działają w tle.
po samej instalacji MP zostaje proces, który ładuje się przy starcie systemu; pracuje on niezależnie od tego, czy odpalałeś MP czy też nie...

pzdr
pawelarc
Jeżeli zainstalowałeś i skonfigurowałeś Mobile Partnera i użyłeś chociaż raz, to masz dwa połączenia - RAS i NDIS. Za pomocą którego się łączysz? Szerokopasmowego, czy telefonicznego?
(26-01-2013 15:00)jakubd napisał(a): [ -> ]Jeżeli zainstalowałeś i skonfigurowałeś Mobile Partnera i użyłeś chociaż raz, to masz dwa połączenia - RAS i NDIS. Za pomocą którego się łączysz? Szerokopasmowego, czy telefonicznego?

Zadajesz za trudne pytania dla mnie. Nie bardzo wiem jak sprawdzić i odpowiedziec na Twoje pytanie.

zamieszczę screen z łączenia z Aero, o ile to cos pomoże. Sad

[Obrazek: sshot2su.jpg]
To połączenie "z Plusem" to jest właśnie szerokopasmowe połączenie komórkowe modemu i to jest to, co nazywasz "trybem karty sieciowej" - nie ma możliwości, żeby coś tutaj "bardziej" się przełączyło w tryb karty sieciowej.
Przykład połączenia typu dial-up (tradycyjne, modemowe) masz wyżej - Wid700 (cokolwiek to jest).
dzięki za pomoc.

Odinstalowałem MP, windows 8 stracił kontakt z modemem. Czyli jednak korzysta w tle ze sterowników MP Sad.
Czy są sterowniki do E353, pozwalające uruchomić modem bezpośrednio na windows 8?.

Musiałem ponownie zainstalować MP, żeby mieć połączenie z netem Aero2. W chwili obecnej mam taką sytuację: MP pokazuje stan rozłączony (widzę przycisk połącz) i winda też proponuje połączenie z aero2, co sugeruje rozłączenie. Natomiast net świetnie śmiga i jestem połaczony z Aero2.
Już nic nie rozumiem Sad
Tak, sterowniki są częścią instalacji MP, bez tego nie zadziała, ale też nie przeszkadza.
Gdzieś ktoś wrzucał najnowsze sterowniki ze strony Huawei z pełną obsługą Win8 - przetestuj.
Wygląda na to że aktualizacja MP ze strony Huawei, rozwiązała problem. Teraz winda pokazuje połaczenia komórkowe szerokopasmowe.
Nie przełącza trybu pracy i wydaje się stabilniejsza.

Link do MP dla Win 8

dzięki za pomoc.
widaw
Przekierowanie