Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 (Play), rozłączanie i dlaczego reset pomaga?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Miałem E3131(Play) na laptopie z Ubuntu 12.10. Wszystko było dobrze tylko rozłączało po godzinie. Zastosowałem skrypt z http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=143&t=164182
i problem był rozwiązany.
Teraz pojawił się nowy.
Modem zaczął ulegać rozłączeniu. Myślałem słaby sygnał. Wychodziłem na zewnątrz i nic nie pomagało. Nawet wyjęcie modemu i powtórne włożenie nic nie dawało. Natomiast ponowne uruchomienie komputera powoduje, że modem idealnie się łączy. Dlaczego tak jest? Dlaczego co 1h trzeba robić restart kompa?
Jak po godzinie modem się rozłączy i włożę go ponownie to dochodzi do stadium "migająca ciemnoniebieska dioda". Niby ma łączyć się automatycznie, ale nawet ręczne wskazanie wielokrotne łączenia z Aero nic nie daje. Tylko restart kompa leczy go ze wszystkich problemów.
O co chodzi?
Ogólnie polecana procedura to ta:
http://dug.net.pl/tekst/197/aero2_z_mode...wei_e3131/ (poza nieaktualnymi fragmentami)
A ta z ubuntu.pl wygląda na podobną.

A twój problem jest związany jakoś z problemami podsystemu USB - musisz prześledzić logi, co dokładnie się wtedy dzieje - na czym polega problem. Może np. wyłączenie i włączenie podsystemu USB rozwiąże problem? (o ile to jest moduł jądra, a nie wkompilowany na sztywno sterownik).
A nie może to być związane z przegrzewaniem się modemu?
Miałem dzisiaj taki przypadek.
Przerwało połączenie, wyjąłem i włożyłem do tego samego portu. Nie dało się ponownie nawiązać połączenia. Modem w dotyku był ciepły.
Mija 10 minut i wkładam do tego samego portu co poprzednio. Nie powinno dać się uruchomić. Ale nawiązuje połączenie i pracuje bez problemu. Po 10 minutach był już chłodny.
Ktoś się spotkał z tym by E3131 szkodziło dłuższe niż 1-2h korzystanie z internetu?
Rekordzista działa już pół roku jednym ciągiem - ten modem może chodzić non-stop.
Postaw Windows na próbę albo odpal modem na innym komputerze z Windows. Jeżeli będzie działał niestabilnie, to być może modem ma problem, ale ja takiej sytuacji jeszcze nie widziałem.
Problem może być spowodowany przez network managera. U mnie gdy modem przestaje łączyć wystarczy ponownie uruchomić usługę network-manager.

Jak będziesz miał problem z internetem wpisz w konsoli jako root:
/etc/init.d/network-manager restart
Przekierowanie