Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TL-MR3220 Ustawianie limitów transferu w oparciu o adresy IP dla urzadzen w
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy wie ktos jak to zrobic i mogłby mi pomóc ustawic limit transferu dla urzadzen podlaczonych do routera przez wifi(tablet). Szukalem i nigdzie nie moge znalesc jakichkolwiek instrukcji i wskazowek. Prosze o pomoc. Big Grin
Limit prędkości, czy limit ilości danych w miesiącu? Tego drugiego łatwo nie zrobisz, a na pewno nie da się bez zmiany firmware na OpenWRT i dłuższe siedzenie przy skryptach, ale na pewno się da zrobić.

Limit szybkości robi się za pomocą QoS i nie jest to proste w konfiguracji, do tego wszystko robi się zupełnie niezgodnie z intuicją. Wymaga zmierzenia przepustowości realnej osiąganej przez router, następnie rezygnacji z około 5-10% tego pasma (żeby QoS działało prawidłowo), a potem już zwykle przydziela się kategorie do poszczególnych IP, a kategoriom - priorytety i maksymalną przepustowość.

Ogólnie - tego się nie da opisać w krótkim przewodniku.
Chodzi o limit predkosci. Naprawde jest to az tak skomplikowane, bylbys w stanie mi to wytlumaczyc, jakos nakierowac?
W zalacznikach sa screene opcji ktora tak mi sie wydaje odpowiada za te limity. W zal3 aby dodac urzadzenie i ustawic limity potrzebny jest adres ip, znam adres urzadzenia ktoremu chce ustawic limit predkosci jednak nie mam pojecia jak poprawnie wypelnic ta rubryki...

Po wpisaniu adresu ip nie w ogole polaczenia...

Brak polaczenia rozwiazany limit predkosci musi byc liczba ktora jest wielokrotnosca 8 (16kb/s, 32kb/s, 1024kb/s itd) Wszystko dziala juz jak nalezy.
Przekierowanie