Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 od play
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, proszę o wskazówki w uruchomieniu Aero2 na modemie 3131 zakupionym w Play.
Przy próbie połączenia mam komunikat:
"Zarejestruj się w sieci przed próba połączenia" (dioda zielona mruga 2 razy)

w opcjach sieć w zakładce w trybie rejestracji
ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie znajduje mi
"plus 3G dostępny"

jednak przy próbie rejestracji pojawia się komunikat:
"rejestracja nie powiodła się" tak jak na zdjęciu:

[Obrazek: 73eef079015e659fm.jpg]

czy to znaczy że mam coś źle ustawione czy po prostu nie mam zasięgu

-Pamietaj . Podawaj dokładną nazwę modelu , co prawda play ma tylko jeden z cyframi 3131, ale z innymi może byc gorzej. To tak dla ułatwienia i przejrzystości.
To zwykle oznacza właśnie brak sygnału sieci. Konfigurację masz opisaną tutaj (pewnie znalazłeś): http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
A o testowaniu zasięgu - http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
nawet jak top_netinfo wskazuje mi PLUSA UMTS to może nie być zasięgu?, mam takie wskazanie:
[Obrazek: eaa06e418f194abfm.jpg]

a taki zasięg przy ustawieniu na Pasmo - wszystkie

[Obrazek: c4e233c96d26371dm.jpg]

czy to faktycznie słaby zasięg czy kwestia ustawień, proszę o odpowiedz
Plus ma nadajnik 2100MHz, a aero2 900MHz, a teraz wszystko wyświetla się jako Plus.
Pobaw się ustawieniami TNI, poprzełączaj Preferowany WCDMA na inny i z powrotem na niego, częstotliwości Wszystkie i zatwierdzaj oczywiście.
No i sądzę, że Komunikacja AT wszelkie ptaszki zaznaczone.
Pierwszy zrzut ekranu wskazuje na to, że jesteś w zasięgu, ale być może sygnał jest zbyt słaby, żeby się połączyć. Podejdź do okna - z prostych rozwiązań - i spróbuj ponownie.
Wybrałem w TNI pasmo 900 program nie znalazł mi żadnego operatora tak, że teraz wynika z tego że ten UMTS jest z pasma 2100 Plusa a ja pod Aero2 miałbym szukać 900.

Dziękuje wszystkim za wskazówki i podpowiedzi dzięki nim wiem dlaczego nie mam Aero2
zmyliła mnie też mapka zasięgu plusa wg niej u mnie powinien być UMTS z pasma 900 a jest 2100.

spróbuje jeszcze inna lokalizacje i na zewnątrz
Przekierowanie