Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 a wpółpraca z Win 7 starter
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam netbooka samsung NP-N150-JP03PL z oryginalnym win 7 starter i chciałbym do niego dokupić modem Huawei E3131s-2 z kartą Aero2. Czy to połączenie będzie mi działać bezproblemowo?
Pozdrawiam.
Nie widzę żadnych przeciwwskazań. No normalny komputer jak każdy inny.
o ile nie będzie czasem raportowanych problemów z obsługą modemu (jakiegokolwiek) przez win7 starter

co do problemów, to oczywiście są one jakby wpisane w sam fakt używania Aero2 Smile

a wracając do modelu netbooka N150 miewał opcjonalnie montowane modemy Samsunga GTY-3100 lub GTY-3300, które działaja z Aero2
Ja osobiście z problemami z Huawei w Win7 starter nie spotkałem się.
ja osobiście też nie, jednak tu i na niektórych innych forach były raportowane problemy z wersją starter
Witam.
Dziękuje za odpowiedź. Znalazłem w euro ten modem z pakietem w play za 149 zł ale na opakowaniu jest tylko napisane E3131. W jaki sposób rozpoznać jaka to jest wersja HiLink czy s-2.
Moja wersja Netbooka nie posiada modemu, jak go kupowałem to nie myślałem że będzie potrzebny.
Pozdrawiam.
(14-01-2013 21:53)red4 napisał(a): [ -> ]Znalazłem w euro ten modem z pakietem w play za 149 zł

To nie jest hilink. To oferta 1GB Play Online. Będzie dobry Smile

/szopen: nie zasłużyłem na edytowanie moich postów Smile
W salonach Play te zestawy są bodajże po 129zł
Dokładnie - nie warto przepłacać.
A jeżeli chcesz kogoś dofinansować, to może lepiej jdtech, a nie Euro? Za 5 PLN więcej dostaniesz E3131 już zmodyfikowany do pracy z Aero2 (sam wznawia połączenia i nie wymaga konfiguracji).
U Jakuba dodatkowo z dostawą do domu, niż w euro to lepiej kupić w salonie play'a
(14-01-2013 19:59)szopen napisał(a): [ -> ]...jednak tu i na niektórych innych forach były raportowane problemy z wersją starter
Dziwię się... mam netbooka (Aspire one 257) z Win 7 starter, pracuje z 3131 bezbłędnie. Tak na fabrycznym ram-ie 1GB, jak i po zmianie na ram 2GB Smile
Witam.
Dzięki szopen za podpowiedź
Kupiłem w salonie play z 1GB za 129zł, zainstalował się bezproblemowo w netbooku i działa dosyć dobrze jeżeli chodzi o internet. Oczekuję teraz na kartę Aero2 i zobaczymy jak wtedy będzie się spisywał. Utrudnieniem zakupu jest obowiązkowa rejestracja zakupu ze względu na wykupywanie tych modemów i sprzedaż na aukcjach, oraz możliwość reklamacji gdyby modem przestał działać. Jedna osoba może kupić w play max 5 szt.
Jeszcze jedno małe pytanie , jaką antenę polecacie do tego modemu w miarę tanią bo w pley zaoferowali antenę Huawei za 40zł.
No prosz, ale robią sobie jaja w salonach - nie rozumiem kompletnie tej polityki. Przecież salon nie zyskuje nic jak nie sprzeda... ani nic nie zyskuje dodatkowo, jak sprzeda. Ciekawe o co tak na prawdę chodzi. Zwłaszcza, że ta pakiety są normalnie dostępne niezależnie od Play.
A z reklamacjami nigdzie z legalnie zakupionymi (znaczy od firm, a nie z dzikiego handlu) problemu nie ma.

A anteny dobiera się do miejsca instalacji. Odradzam korzystanie z nich w ogóle, bo gniazdo antenowe łatwo uszkodzić, a tego gwarancja nie obejmuje. Lepiej użyć... przedłużacza USB.
(15-01-2013 19:38)Janeo napisał(a): [ -> ]jak i po zmianie na ram 2GB Smile

Ram to raczej nie ma znaczenia.

(15-01-2013 20:47)jakubd napisał(a): [ -> ]No prosz, ale robią sobie jaja w salonach - nie rozumiem kompletnie tej polityki. Przecież salon nie zyskuje nic jak nie sprzeda... ani nic nie zyskuje dodatkowo, jak sprzeda. Ciekawe o co tak na prawdę chodzi. Zwłaszcza, że ta pakiety są normalnie dostępne niezależnie od Play.

Obsługa kolejnego klienta, magazynowanie i pewnie niski zysk na modemach play'a.
Od strony polityki operatora to rozumiem, ale nie obsługi salonu. Jeszcze jakby modemy były z simlockiem to może bym to zrozumiał, ale tutaj nawet tego nie ma.
Jedna osoba maksymalnie 5 sztuk - a to dobre. Pokomuna ma się dobrzeSmile Śmieszni ludzie. Pewnie naprodukowali zbyt dużo tych zestawów z modemem e3131 a do tego kontakt klienta z Play pewnie zbyt często kończył się na zakupie zestawu i zużyciu karty. Tym sposobem nie wygrają konkurencji..

(15-01-2013 23:16)jakubd napisał(a): [ -> ]Od strony polityki operatora to rozumiem, ale nie obsługi salonu. Jeszcze jakby modemy były z simlockiem to może bym to zrozumiał, ale tutaj nawet tego nie ma.

Kto wie, może simloki zaczną zakładać... Smile
(15-01-2013 23:32)lukkki napisał(a): [ -> ]Jedna osoba maksymalnie 5 sztuk - a to dobre. Pokomuna ma się dobrzeSmile Śmieszni ludzie.

A co do tego ma postkomuna?

To się nazywa reglamentacja , niby żeby każdemu starczyło taka troska o klientów "wszystkich"
Dla mnie debilizm ale postkomuna to na pewno nie, popatrz na niektóre aukcje na ebay , duże firmy mają odpowiedniki tzw. Clearance, outlet chcą się pozbyć towaru ale np. Możesz kupić u nich 2 komórki na miesiąc. Niewiadomo czy zależy im na szybkiej sprzedaży czy nie

Wysłane z mojego GT-I9305
^ Reglamentacja czyt. max 5 zestawów na jedną osobę kojarzy się jak byk z czasami PRLu, gdzie na wszystkie produkty były kartki, tj. każdy miał swój przydział na mięso, cukier, buty, skarpetki, wódkę, mydło, benzynę...
Przecież to jest nie tylko w Polsce , na tzw. Zachodzie też to masz. Nawet ostrzej bo ci mogą sprzedać najwyżej dwie sztuki. Gadałem z kumplem kiedyś to mówił mi ze albo w irlandii albo uk to mu podsuneli papierek czemu chce kupić dwie sztuki modemów, wypełnił formularz zmyslając dane i po co to jak i tak nic op z tego nie ma?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Witam.
Dzisiaj odebrałem z poczty kartę Aero2 zamontowałem do modemu i skonfigurowałem według opisu z wątku http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online i jak na razie wszystko działa jak należy. Prędkości pokazuje różne od 320kbps do 520kbps.
Sprawdzałem na numion.com i dsl.cz.
Pozdrawiam
Przekierowanie