Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Ainol Crystal i aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Mam problem z połączeniem się z siecią aero2 przy pomocy tabletu Ainol Crystal

Modem Huawei E3131
Android 4.1 jelly bean

Wpisałem prawidłowe dane i nie działało (aero 2 , darmowy)
Zainstalowałem ppp widget i nie działało
z rootowałem ppp widget i nie działało
Próbowałem różnych znalezionych kombinacji
nazwa aero 2 , apn darmowy hasło -
n. darmowy, apn. darmowy, haslo darmowy
n. - , apn darmowy, hasło - lub darmowy

próbowałem na róznych numerach dostępowych
*99#, *99***1#

i nadal nic

sprawdzałem czy to kwestia zasięgu, ale w miejscu gdzie nie mam połaczenia na tablecie normalnie łącze sie tym samym modemem na kompie;/

Sprawdzałem czy ten modem jest wspierany przez ainola i znalazłem tylko informacje ze jest wspierany przez aurore ale to podobno niższy model niż moj wiec nie powinno byc chyba problemów. W dodatku podczas szukania wielokrotnie znalazlem ze jednak juz ktos się połączył z tą siecią na tym tablecie wiec czemu ja nie moge:/

Prosze o jakąs pomoc bo ja nie mam już siły. A bardzo mi zależy żeby to działało. Jutro spróbuje połączyć się innym modem i też z orange, bede wtedy wiedział czy to aby nie wina modemu albo nie problem z siecią ale jednak mimo wszystko zalezy mi na tym
nazwa apd dowolna
apn darmowy
reszty nie ruszaj
i koniecznie zaznacz roaming! (bez tego nie ruszy)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Mój Ainol Crystal nie widzi E3131 wcale. Łatwo to sprawdzić - po podłączeniu modemu i odczekaniu powiedzmy pół minuty - idziemy do dodawania APN i sprawdzamy, czy wypełniane są pola MCC i MNC (odpowiednio 260 i 17 dla Aero2). Jeżeli pola są puste - modem nie został rozpoznany.

Jak rootowałeś tablet? Zamierzam zabrać się za jakiś opis dostosowania tabletów do E3131 właśnie na przykładzie Ainola Crystala, ale zapowiada się ciężka walka.
@pawelarc

wszystko to juz robiłem wczesniej i ebz rezultatwów

Te numery mi sie same wpisaly po podłączeniu modemu

juz zupelnie nie mam pomyslu co moze byc nie tak
@jabubd
rom z rootem Smile
sam root

pzdr
pawelarc
No i to się nazywa konkret Smile dzięki, sprawdzę na dniach.
Przekierowanie