Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki tuner usb DVB-T do laptopa na Linuksa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W związku z cyfrowym nadawaniem tv, zaciekawiło mnie, jak to jest z odbieraniem tv w laptopie? Jaki wybrać tuner, czym kierować się przy wyborze po za ceną, na co zwracać uwagę? Najbardziej interesują mnie tunery, które działają na Linuksie, a konkretnie na Kubuntu.

Jakich używacie tunerów?
Nie mam kompletnie żadnych informacji o tym, jacy producenci dają oprogramowanie do Linuksa. Kiedyś w czasach BT848 i BT878 (kto pamiętam BorgTV? Smile było prosto, teraz chipsetów jest tyle, że trudno wyczuć czym się kierować.
Jedyne co jest pewne to to, że sprzęt musi mieć wsparcie dla MPEG4 obowiązującego w Polsce w DVB-T.
Na Linuksie jest z tym lepiej, że sterowniki już są w kernelu (lub powinny być) i nic nie trzeba instalować. Zwykle pomocą służy community.
Not Only TV LV5T Delux działa na jajku 3.7 (DVB, DAB, radio FM).
Używam Kubuntu 12.10, a w nim jest kernel 3.5. Pozostaje mi poczekać do kolejnej wersji Kubuntu, w której będzie nowsze jądro. Wiem, że samemu można zainstalować nowsze jądro, ale to dla mnie, jak na razie, za trudne.
^ No nie żartuj - prosta sprawa. Tam na forum funkcjonuje kolega, który robi nowe kernele...
może komuś się przyda na przyszłość,

sprawdzony tuner do dvb-t na linuksa jest ADB100T dołączany do oferty NC+
Przekierowanie