Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 vs. Huawei B260a
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie.
Modem E3131 jest bardzo słaby, ma słabe gniazdo antenowe które uwaliłem a raczej wyłamałem po tygodniu użytkowania. Raczej nie polecam zakupu zakupu tego modemu gdyż ma bardzo słaby odbiornik i problemy z odbiorem sygnały Aero2 są z winy modemu a nie karty. Zakupiłem nowy modem Huawei B260a i na tej samej antenie tym samym kablu i tej samej lokalizacji mam silny sygnał na 3 kreski i Aero 2 naprawdę śmiga jak szalone. Polecam zakup naprawdę profesjonalnego modemu to się opłaci a w przypadku B260a mamy WIFI i LAN w jednym. I w ten sposób oszczędzamy.

Chciałbym jeszcze dodać, że wcześniej modem E3131 tracił sygnał czasami na kilka godzin a jak znalazł to był na jedna kreskę a strony otwierały się bardzo długo.

Moim zdaniem E3131 będzię dobry tylko w miastach lub w niedalekiej odległości od stacji bazowej.
B260a - to sprzęt stacjonarny, USB to jednak mały paluch. e3131 zasadniczo jak na swoją cenę - rolę spełnia odpowiednio, o gniazdku antenowym wiadomo od dawna, że jest do bani ;] Sygnał raczej mierzymy za pomocą dBm. Jeśli chodzi Ci o wzrost, to mi się wydaje bardziej, że wynika z tego, że modem nie jest teraz zakłócony przez komputer.
Bardzo dobre podsumowanie.

Moje 2gr: B260 nie spełnia wymogu regulaminowego kat8, dodatkowo nie jest już chyba produkowany. Sugerowana cena jest też po prostu chora. Za ile kupiłeś? Icom?
Z tymi zakłuceniami to może i racja jednak antena jest w tej samej odległości od kompa. Modem jest w tej chwili nad komputerem.
Działa to wszystko tak, że mam internet 24/h w pełnej predkości w całym domu.
Modem kosztował 230zł z wysyłką to nie wiele jak policzyć modem plus router WI-FI kupywane osobno.
Rozebrałem E3131 w celu naprawy uwalonego gniazda antenowego i powiem, że nie dało się już naprawić scieżek cienkich jak włos a umieszczenie anteny przy samej wtyczce USB uważam za nieporozumienie. Producenci Mogli zrezygnować z gniazda karty SD i tam na samym końcu umiescić antenę a nie tworzyć wielofunkcyjne urządzenie. Wiadomo, co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Ten sprzęt nowy z normalnego importu kosztuje niecałe 600 PLN - drogo jak na sprzęt regulaminowo niezgodny. Inne źródła to problem z ewentualnym serwisem i mało kto oferuje choćby faktury - jak dla mnie ryzyko, choć cena 300 PLN już ma ręce i nogi.

Co do umieszczenia anteny wewnętrznej przy USB - większość modemów USB tak ma. Też mnie zastanawia, czemu tak jest - ale to raczej nie jest przypadek.

Dobry elektronik z odpowiednim sprzętem jest w stanie to naprawić, ale to nie jest proste - to fakt. Jednak nawet w instrukcji napisane jest, że to nie jest złącze do normalnego używania, tylko "gniazdo serwisowe".

A "aura" zakłóceń z laptopa to zwykle kilkanaście centymetrów - niestety często obejmuje modem.
Ja jeszcze dodam, że i tak uważam za lepszy sprzęt e3131 + mr3420. Bardziej funkcjonalny o większym zasięgu wi-fi. Z przesyłkami w 250zł spokojnie się zmieścisz.
O ile potwierdzi się, że dostępny teraz V2 działa prawidłowo.
Ja wcześniej kupiłem mini router Winstars WS-WN512N1, ale nie chciał współpracować z E3131. Sprzedawca zapewniał, że będzie działał.
Oddałem go i wypatrzyłem ten co mam teraz.
Ale faktycznie MR 3420 to jest rozwiązanie.
Mam jeszcze jeden E3131 z dodatkową antena zewnętrzną, ale on będzie pracował w Legnicy gdzie sygnał jest bardzo silny.
Przekierowanie