Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung NC 110 HZ1PL a Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Mam problem z wbudowanym modemem w tym netbooku.Po skonfigurowaniu wykrywa sieć Aero2, pokazuje, że jest połączony a internet nie działa.Czy istnieje jakiś sposób, żeby to ruszyło?
1) stworzyłeś ręcznie profil dla aero2?
(przypomnę w pozycję APN wpisujesz słowo darmowy)
soft samsunga posiada wprawdzie coś koło setki gotowych presetów, ale oczywiście aero tam nie ma

2) modemy gt-y3xxx są montowane w formie minipci-e, ale tak naprawdę to modemy usb (podejrzewam, że oparte na rozwiązaniu podobnym do gobi) i wymagają sporo czasu na inicjalizację - powiedzmy jakieś 30 sekund po uruchomieniu samsungowskiej aplikacji (warto ustawić "połącz automatycznie" w ustawieniach aplikacji)

3) jeśli mnie pamięć nie myli to kilkucentymetrowe kółko na głównym ekranie aplikacji musi się zrobić zielone (ale nie pamiętam, czy tak jest gdy modem zarejestruje się w sieci, czy dopiero w trakcie połączenia)

PS niestety nie mam pod ręką samsunga, więc nie podpowiem dokładnie krok po kroku, a to powyżej jest pisane z pamięci
Potrzebujemy więcej informacji - z tego co wiem, to powinno to działać bez żadnego problemu w tym netbooku. Wydaje mi się, że nie został prawidłowo skonfigurowany, ale z tak małą ilością informacji trudno ustalić gdzie tkwi problem.
Opisz coś więcej, jakieś zrzuty ekranu itd - damy radę rozwiązać problem. Jak jesteś z WAW, to tez chętnie pomogę osobiście.
Przekierowanie