Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: e-papier - Korzystacie z czytników? Skąd bierzecie książki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Sprawdziłem sobie ceny e książek na jednym z linków wymienionych przez jakuba. Spodziewałem się niższych cen, a jednak ceny jak w empiku. Czym to jest spowodowane?
http://www.newsweek.pl/galaxytab10/faq

z nazwy wnioskuję, że to na większego tab'a jest Smile
ale na p1000 się ładuje bezproblemowo...
chyba, że to ta sama aplikacja tylko marketing wymusił zmianę tytułu?

@up - http://ebook.pl/prices-drop.php , poza tym pozakładaj sobie konta w różnych serwisach i .... czekaj na promocje przysyłane na maile Smile

pzdr
pawelarc
Hym, no to wyrwać APK i wrzuciłbym do innego tableta na próbę... Ciekawe, czy aplikacja sprawdza pochodzenie.
w sumie tak duży ruch w tym wątku spowodował chęć eksperymentów - chyba kupię jakiś najtańszy e-inkowy czytnik i zobaczę sam co to warte
może na wiosnę jakiegoś grupona popełnimy? Smile
podobną bliźniaczo do newsweek jest forbes pl, dodatkowo wszystkie numery za darmo do ściągnięcia legalnego łącznie z aktualnymi!

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Newsweek (i Forbes! bliźniacza aplikacja) działa na większej grupie sprzętów Samsunga. Bezpośrednio w SamsungApps wyskakuje 9 różnych modeli, po wpisaniu P1000 pojawiają się trzy inne...
pzdr
pawelarc
(Forbes równie godny polecenia!)
P.
w ramach ciekawostek
czytnik Vedia eReader jest właśnie w promocji getin banku, aczkolwiek warunki promocji są w skrócie takie:

"1 Warunkiem otrzymania upominku w postaci bonu na zakupy o wartości 200 zł, do wykorzystania w sklepie internetowym Merlin.pl jest przekazanie wpływu na Konto Perfekcyjne w wysokości min. 1000 zł oraz wykonanie min. 2 transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty debetowej. Ceny przykładowych produktów na dzień wyświetlenia. Aktualne ceny produktów są dostępne na stronie http://www.merlin.pl.
Miesięczna opłata za prowadzenie Konta Perfekcyjnego wynosi 9,99 zł. Opłata nie jest pobierana pod warunkiem zasilenia rachunku na kwotę min. 1000 zł oraz wykonania kartą debetową transakcji bezgotówkowych o wartości min. 400 zł miesięcznie."
@up
vedia z czytnikiem niestety wiele wspólnego nie ma! Dużo podobnych sprzętów na rynku jest, ale... to raczej tablety w mocno okrojonej wersji! Podstawowa wada - zwykły display z jego licznymi (w wypadku zastosowania do czytania!) wadami - długotrwałe czytanie męczy straszliwie wzrok, zżera w kapitalnym tempie baterię itp.

ale promocja nawet niezła (jak i getin bank) a warunki spokojnie do spełnienia dla przeciętnego Kowalskiego (wpływy poniżej minimalnego wynagrodzenia netto, płatności kartą 400 zł też raczej spokojnie się wykonuje)

pzdr
pawelarc
(oczywiście vedia produkuje też prawdziwy czytnik ale cena już nie mieści się w promocji Smile )
P.
kiedyś zastanawiałem się nad Kindle (jest model z ogólnoświatowym dostępem do netu - Jakub gdzieś to opisywał), ale zdecydowanie przekracza mój budżet

zdecydowałem się jednak na Prestigio PER3464B - jest w tesco za rogiem za 299zł może nie jest to szczególnie ciekawa cena, ale mieści się już w akceptowalnym dla mnie przedziale
http://eczytanie.blox.pl/2012/12/Kindle-w-Tesco.html
zgadzam się z komentarzem po tamtym artykułem - gdy cena czytników spadnie do poziomu ~100zł takie urządzenia mają szansę na masową sprzedaż, teraz jest to wciąż sprzęt dla gadżeciarzy

PS a co do wspomnianej wcześniej promocji, to może warunki nie są jakieś szczególnie trudne do spełnienia, ale nie potrzebuję kolejnego konta tylko po to, aby dostać gadżet (mimo, że skorzystałem kiedyś z modemowej promocji w DB, ale tam sprawdziłem dogłębnie warunki korzystania z konta i po prostu go używam - dość ważne są dla mnie darmowe bankomaty w Europie i brak prowizji za przewalutowanie do €)
z mego punktu widzenia Kindle z powodów ekonomicznych odpada... co by nie powiedzieć, nie jest to artykuł pierwszej ani nawet drugiej potrzeby Smile

tylko boli mnie straszliwie serce, bo w sezonie grzewczym między 1,2 a 2 Kindle z dymem przez komin puszczam... aby do wiosny!

pzdr
pawelarc
czemu ceny e-książek są porównywalne do cen książek w empiku? Czym to jest spowodowane?
w cenie tradycyjnej drukowanej książki najmniej kosztującym składnikiem jest... papier!
ponadto najczęściej e-książki dostępne są przed premierą tradycyjnego wydania

pzdr
pawelarc

(btw nexto ma promocję niezłą dla posiadaczy samsungów (chyba), po zainstalowaniu jakieś tony free są do ściągnięcia!)
P.
Problem jest głównie w podatku VAT: na książki fizyczne jest 8%, a na ebooki 23%, bo są traktowane jako usługa.
No to prawie wszystko jasne. Dzięki Jakub

Pawelarc , akurat porównywałem cenę książki terrego pratcheta, której dawno była premieraSmile
ale czasem e-wersje ukazują się wcześniej Smile
pzdr
pawelarc
nexto promocja - za rejeztrację kilkanaście pozycji za free i 100 zł do wydania na klasykę

newsweek z.samsungapps - bezpłatne WSZYSTKIE numery tygodnika

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
może jakieś linki, bo nic takiego nie widzę na nexto
W Nexto chodzi chyba o to: http://warp.nexto.pl/
Co do Newsweeka - właśnie też to zauważyłem. Program Newsweek PL dostępny tylko z urządzeń Samsunga pod Androidem w sklepie Samsung Apps.

Z eksperymentów próbowałem odpalić aplikację "Newsweek PL" ze sklepu Samsung Apps na tablecie Asusa (przez przeniesienie APK), ale mimo prawidłowego wykonania instalacji i pobrania numeru czasopisma - wyświetlenie numeru kończy się zamknięciem aplikacji.
oba linki nexto działają
ja inaczej troszkę "doszedłem", pobrałem apkę nexto a reszta sama się zrobiła Smile
w linkach na maila przyszły free epuby, te same na apkę weszły "do pobrania", w następnym mailu 100 zł na klasykę;

próbowałem instalować newsweek'a na gt540 (nówka, niestety pieskowi mojemu przeszkadzał alarm albo vibra Smile ), również porażka; w wolnej chwili zmienię identyfikator sprzętowy fona i ponowię test;

pzdr
pawelarc
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie