Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Lumia 710 zakłóca pracę Huawei E173u-2 w Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Mam następujący problem. Korzystam bez zakłóceń z sieci Aero2 przez modem Huawei 173u-2. Jeżeli podłączę do komputera również swój telefon (Nokia Lumia 710) to automatycznie zrywa mi się połączenie z Aero2. Próbowałem już chyba wszystkiego (wyłączanie transmisji danych w tel. itc.) niestety bezskutecznie. Posiadam tez internet mobilny w sieci play. Kiedy jednak korzystam z sieci Play i podłącze telefon do komputera to problem ze zrywaniem łącza jak w przypadku Aero2 nie występuje.
Macie jakieś pomysły?
Nie wiem czy zamieściłem posta w dobrym miejscu. Jeżeli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego katalogu. Smile
Pozdrawiam
Poprawiłem tytuł, żeby bardziej wyjaśniał, choć ja nie do końca rozumiem.

1. Łączysz się z Aero2 poprzez Mobile Partnera - działa.
2. Podłączasz przez USB Lumię
3. Następuje zerwanie połączenia w programie Mobile Partner (naciśnięcie przycisku Rozłącz?)

Jeżeli tak, to bruździ oprogramowanie odpowiedzialne za komunikację Nokia<->Komputer, pewnie związane z udostępnianiem łącza.

Jeżeli jednak podłączenie Lumii powoduje, że modem zaczyna migać na zielono (znika sygnał Aero2) to albo Nokia zakłóca UMTS 900 (wątpię), albo brakuje prądu w USB (przeciążenie).

Opisz dokładniej wszystkie zjawiska, jakie dzieją się w momencie podłączania Lumii. Spróbuj ją też podłączyć... gdy jest wyłączona (tylko do ładowania).

No i powiedz jaki komputer (stacjonarny, laptop - jaki?)
Obecnie jestem w totalnym szoku. Postaram się opisać możliwie jak najkrócej.
Zawsze podłączałem tel. i modem na przednim panelu z portami usb - wiem, że wolniej, ale wygodniej. Smile I właśnie wtedy zrywało mi łącze (komputer stacjonarny), dioda migała na zielono, nie można było nawiązać połączenia w przypadku Aero2. Jeżeli zmieniałem połaczenie internetowe na Play (korzystając z tych samych portów USB co wcześniej w przypadku Aero2) to wszystko działało... Teraz podłączyłem Nokie pod port USB bezpośrednio zlokalizowany na płycie głównej i faktycznie działa wszystko. Żadnych zakłóceń. Dziwne, dziewne, ale ważne, że działa. Takie rzeczy się nawet filozofom nie śniły Smile
Dzięki jakubdb za pomoc.
No to sprawa jasna - niedobór zasilania.
Przekierowanie