Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki router do Huawei E3131 HiLink?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

posiadam modem e3131 w wersji hilink. Potrzebuje sygnał po wifi. Czy jest jakiś router wifi lub mifi w dobrej cenie który obsługuje ten sprzęt?

Pozdr.
Większość routerów ze złączami USB powinna z nim działać.
lukkki napisał(a):Większość routerów ze złączami USB powinna z nim działać.

szczerze mówiąc wątpię
MR3420v1 testowałem, działa. Nie wiem jak ze stabilnością, bo to jednak dwa NATy lecą jeden za drugim...
Może router na ten czas przełącza modem w tryb zwykłego? Na wzór tutoriali forumowych.
No tego nie miałem szansy sprawdzić, ale podejrzewam, że wątpię Smile Obsługa modemu pojawiła się wcześniej, niż te opisy w sieci.
router nie wykorzystuje metody na przełączenie hilink w wersję z obsługą portów, router korzysta, za pomocą sterowników cdc-ethernet, z wirtualnego interfejsu sieciowego, jaki tworzy modem i poprostu routuje cały ruch do internetu na ten interfejs.
Zresztą z tego, co sprawdzałem, to przełączenie modemu hilink na obsługę poprzez wirtualne porty nie umożliwia zestawienia połączenia (przynajmniej mi się to nie udało), jedyną zaletą, jaką zobaczyłem, to możliwość wymuszenia pasma, w którym modem pracuje; pewnie jest też możliwe wysyłanie kodów USSD (co w przypadku Aero nie jest potrzebne, a podobno nawet awykonalneSmile

Ostatnio na allegro kupiłem sobie modem-router Huawei E586, który przy połączeniu poprzez kabel USB (jest również WIFI dla 5 klientów) łączy po chwili z intenetem, jak to robi hilink a przy okazji otwiera wirtualne porty, które umożliwiają kontrolę sygnału np przez topnetinfo, wysyłanie kodów USSD.
No i ma akumulator


...a współpracę hilinka modema potwierdzam z TPLINKami MR3020, MR3420, WR703N - sam testowałem, wszystkie inne, w które wejdzie openwrt, czy gargoyle też powinny go obsługiwać
Mi e586 z mr3420 v1 + najnowsze firmware nie śmiga ;/

Nie udało mi się wywnioskować z Twojej wypowiedzi (pewnie przez brak mojej wiedzy), czy mimo wszystko są dwa NATy. Bo chcę sobie sprawić zestaw mr3420 v2 + e3131 hi-link na działkę, ale nie wiem czy się tym zainteresować.
Przekierowanie