Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero problem z MAC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !

Mam problem z modemem internetowym.

Otóż

Do tej pory wszystko działało jak należy. Korzystałem z internetu Play modem huawei e3131. Mam MacBook Pro OS X 10.6.8 (leopard snow)

Wczoraj zainstalowałem Mobile Partner, tak aby korzystać także z darmowego internetu Aero2. Karte na internet z Playa także posiadam. Wczoraj wszystko działało. Natomiast dzisiaj zasięgu ani aero2 ani play modem nie wykrywa. Co teraz robić ?

Dodam na koniec że ów modem z kartami aero i play działa na windowsie
Moja propozycja: Odinstaluj w cholerę Mobile Partnera i Play Online, po czym zainstaluj ponownie sprawdzonego i działającego Play Online wprost z modemu. Pamiętaj, że te aplikacje instaluje i odinstalowuje się specjalnym kreatorem, a nie przez (standardowe dla maków) przeciągnięcie do kosza.
Poza jedną instalacją Play Online (która dodaje sterowniki od E3131 do systemu) w zasadzie możesz używać do łączenia się z siecią... samego systemu operacyjnego.
Ale do samego uruchomienia Aero2 wystarczy, że dodać do Play Online profil połączeniowy. Dodaje się do w zasadzie identycznie, jak w przypadku wersji dla Windows: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online

PS: nie wiem jak to zrobiłeś, ale twój wpis nieźle namieszał w bazie danych, ale uratowałem sytuację i jest - nie wiem tylko, czy to najnowsza wersja - w razie czego możesz edytować wpis.
(03-01-2013 03:22)jakubd napisał(a): [ -> ]...PS: nie wiem jak to zrobiłeś, ale twój wpis nieźle namieszał w bazie danych...

makówka! Smile

pzdr
pawelarc
Dzięki za rady, ale coś nie gra znowu. W ogóle nie wykrywa sygnału Aero. Na windowsie wykrywa ... Więc nei wiem co teraz ...
Znaczy po podłączeniu do komputera PC - modem miga na niebiesko, a do maka - zielono? No to sprawa prosta- komputer może zakłócać. Użyj przedłużacza USB.
Przekierowanie