Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 HILINK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam Aero2 i mam problem ponieważ internet bardzo wolno mi działa prędkości np. przy ściąganiu max 40kb/s. Czy trzeba ten modem konfigurować jakoś żeby internet szybciej działał? dodam jeszcze ze te Aero2 działa mi w sieci PLAY. Proszę o pomoc
40 kbps czy 40kBps?
jeśli to drugie to nie licz na wiele więcej - przy idealnych warunkach maksimum to ~60kBps

Aero2 nie działa w sieci Play, to tylko błąd w oprogramowaniu modemu (czytać czytać i jeszcze raz czytać, a dopiero potem pisać)
40 kbps
40 kbit/s (tak lepiej pisać) - to jest nieco poniżej 1/10 tego, co być powinno.
1. Jaki masz sygnał?
2. Jaki kolor diody modemu?
3. Czy zmiana lokalizacji (żeby być w zasięgu innego nadajnika) coś zmienia?
1. 5 kresek 3G
2. turkusowy
3. zmieniałem lokalizacje nadajnika parę razy i nic nie dawalo
1 i 2 - jest OK.
Nadajnika sieci komórkowej nie zmienisz lokalizacji, bo to jest wieża o wadze kilkudziesięciu ton Smile To ty musisz się przenieść w zasięg innego nadajnika - czasem kilkaset metrów, a czasem kilka kilometrów musisz się przemieścić. Dla testów.
hehe ale nie mam za bardzo jak się przenieść :/
Ja mówię tylko o testach, żeby potwierdzić, że to np. problem z nadajnikiem, a nie komputerem.
Może mi ktoś poradzić co zrobić?
Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Czy problem znika po przemieszczeniu się (przejechaniu samochodem, czy zrobieniu sobie wycieczki w inny sposób) w zasięg innego nadajnika?
Jeżeli problem znika - to znaczy, że to problem z twoim nadajnikiem i trzeba poczekać, aż to naprawią lub uruchomią dodatkowe nadajniki odciążające twój.
Jeżeli problem nie znika - to znaczy, że problem może być związany z twoim komputerem i wtedy dalej można próbować kombinować (np. zainstalować na próbę modem na innym komputerze i sprawdzić, czy to problemu nie rozwiąże).
Mieszkam w Wyszkowie na 4 pietrze i zasięg powinien być, patrzyłem na btsearch i aero powinno smigac;/ Proszę powiedzieć co mam dalej robic?
Jak zechcesz odpowiedzieć na pytania pomocnicze, to może będzie wiadomo w czym rzecz.
Przekierowanie