Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Alcatel OT-997D - dual sim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przetestowałem właśnie działanie tego telefonu dual-sim standby w konfiguracji karta głosowa+karta Aero2.
1. Tylko jedna karta na raz może działać w trybie 3G - oczywiście musi to być karta Aero2.
2. Dual SIM Standby oznacza, że w czasie rozmowy przychodzącej na kartę do rozmów głosowych transmisja danych na karcie Aero2 jest wstrzymywana.
3. Telefon z pewnym wahaniem połączył się z Aero2 za pierwszym razem, ale potem działał bez problemów.
4. Samo urządzenie sprawia dobre wrażenie (znacznie lepsze od GSmartów), jest dość wydajne i stabilne, ale to jednak po prostu dobrej jakości chińczyk na typowym dla dwusimowców procesorze MTK.
Dasz rade coś więcej powiedzieć na temat tego telefonu? Jakąś recenzję wystawić? Porównać do jakiegoś innego smartfona? W podobnej cenie chyba jest ZTE GRAND X IN , napisz coś więcej proszęSmile czy warto wogóle..
Miałem go w ręku przez godzinę (dostał go pod choinkę bratanek) - ogólnie robi dobre wrażenie, niezła wydajność, brak jakiś dzikich zacięć, ale oczywiście do wydajności Galaxy Note to mu daleko, jednak w odróżnieniu od GSmart ma normalny wyświetlacz i normalny, czuły system dotykowy. Od taka porządna klasa średnia.
Do testów planuję ściągnąć Samsunga Galaxy S Duos S7562, ale to jeszcze trochę czasu.
Na pewno szykuje się tabela zgodności dualsimów taka, jak do modemów i tabletów. Spróbuję także odezwać się do importerów po sprzęt do testów, ale szanse są niewielkie - blogerzy są słabo uznawani jako wartościowi gracze na tym rynku, ale kto wie.
Na razie muszę zebrać listę urządzeń - czysto chińskie wynalazki raczej odpadają - zwykle importerzy są za mali, żeby chcieli wypożyczać sprzęt, co nie zmienia faktu, że warto próbować.

Jeżeli chodzi o porównanie z innymi telefonami - to pytaj, może coś zauważyłem, co by odpowiedziało na twoje pytania, albo podpytam bratanka (nie pojadę na sprawdzenie, bo mam do niego 850km Smile

Ogólnie zrobił na mnie ten Alcatel pozytywne wrażenie. Nie wstydziłbym się z nim wyjść na ulicę Smile
(26-12-2012 19:29)jakubd napisał(a): [ -> ][..]Do testów planuję ściągnąć Samsunga Galaxy S Duos S7562, ale to jeszcze trochę czasu.[..]

A jakie testy chciałbyś przeprowadzić? Posiadam ten telefon to mogę coś posprawdzać...

Wysłane z Androida... :-)
To super, w razie czego jest ktoś, kto może odpowiedzieć na bieżąco na pytania o OT-997D. Napisz w skrócie jak ci się on sprawuje i jak długo go masz Smile
Tylko ja mam Samsunga S Duos S7562, a nie Alcatela... :-)
Mam go z miesiąc i sprawuje się bardzo dobrze... :-)
Jedynie trzeba pamiętać, że telefon jest dual standby, a nie active, przez co dwie karty nie mogą nadawać jednocześnie. Poza tym jest ok...

Wysłane z Androida... :-)
No jak widać moje przeziębienie ciągle działa i jakoś tak krzywo czytam Smile
No to jedno podstawowe pytanie - czy obie karty SIM mogą jednocześnie działać w trybie 3G?
(26-12-2012 23:36)jakubd napisał(a): [ -> ][..]No to jedno podstawowe pytanie - czy obie karty SIM mogą jednocześnie działać w trybie 3G?

Niestety nie. Jedna z nich może działać w trybie 3G. Nie ma znaczenia slot, gdyż da się to ustawić programowo. Obie mogą za to działać w trybie 2G.
Zanim kupiłem to znalazłem informacje, że Sony Xperia Tipo Duo ma możliwość pracy obu karty w trybie standby w 3G, ale niestety pozostałe parametry miał gorsze od Samsunga i finalnie wybór padł na niego...

Wysłane z Androida... :-)
Czyli w zasadzie pod względem działania dualSIMowego ten Samsung działa tak samo jak Alcatel...
Szukamy w takim razie jakiegoś dualSIMa, który ma 2x3G i nie jest dual standby - żeby obie karty mogły transmitować jednocześnie.
(27-12-2012 02:42)jakubd napisał(a): [ -> ][..]Szukamy w takim razie jakiegoś dualSIMa, który ma 2x3G i nie jest dual standby - żeby obie karty mogły transmitować jednocześnie.

No to na chwilę obecną nie ma takiego telefonu. Brak jest na rynku telefonu dual active działającego na Androidzie. Zanim kupiłem szukałem takiego, ale nie znalazłem.
Z dual active jest jedynie Samsung B7722, ale on obsługuje 3G tylko na jednej karcie i to tylko na częstotliwości 2100 no i ma system Samsunga.

Wysłane z Androida... :-)
Długo trzyma bateria na takich dualach?
Jak zawsze - około jednego dnia przy intensywnym korzystaniu Smile Ale jak pooszczędzasz, to ze dwa dni pewnie wytrzyma Smile
Szukam właśnie telefonu dual sim i zastanawiam się nad następującymi modelami:
- samsung galaxy s duos
- alcatel 997d
- zte v970

Alcatel i ZTE mają porównywalne parametry mocniejsze niż samsung.

Chcialbym się dowiedzieć czy w/w urządzenia posiadają funkcję wygaszania wyświetlacza przy zbliżaniu go do twarzy tzn. czy podczas rozmowy przypadkiem policzkiem nie będę buszował po aplikacjach lub rozłączał połączenie.

Drugą rzeczą o której chciałbym się więcej dowiedzieć jest opcja standby na 2 kartach 2G. Czy jeżeli nie używam telefonu tzn np. leży na stoliku obok to można się do mnie dodzwonić na jeden jak i na drugi numer umieszczony w urządzeniu (oczywiście nie w tym samym czasie) bez konieczoności przełączania tego w opcjach? Co dzieje się gdy rozmawiam na jednej karcie a ktos dzwoni do mnie na druga? Zostaje rozłączony, ma sygnał zajętości, ma połączenie oczekujące czy jak to wygląda? Czy opcja przekierowania na drugi numer wchodzi w grę? Czy da sie ustawić opcję połączenia oczekującego?
Nie jestem w stanie porównać tych telefonów, bo w ręku miałem tylko OT-997D.
Ale wiem, że:
1. Wygaszanie po przyłożeniu do ucha to norma.
2. Dualstanby oznacza, że nie można się dodzwonić na drugą kartę w czasie rozmowy na pierwszej (ale nie wiem, jaki jest komunikat - nie sprawdzałem). Działa tylko taka operacja, gdy na drugiej karcie leci transmisja danych (na czas rozmowy - przerywana). Po prostu pełnoprawny odbiornik GSM jest tylko jeden, a druga karta może wtedy tylko czuwać.
Pozostałe pytania - muszą odpowiedzieć użytkownicy, ale podejrzewam, że pewnie jest tylko sygnał zajętości. Konferencji zrobić się nie da bez dwóch pełnych modułów GSM, a tego się nie stosuje z powodu problemów z zasilaniem (po co komu telefon na pół dnia czuwania na baterii).
(29-12-2012 00:24)fooksiarz napisał(a): [ -> ][..]
Chcialbym się dowiedzieć czy w/w urządzenia posiadają funkcję wygaszania wyświetlacza przy zbliżaniu go do twarzy tzn. czy podczas rozmowy przypadkiem policzkiem nie będę buszował po aplikacjach lub rozłączał połączenie.

Drugą rzeczą o której chciałbym się więcej dowiedzieć jest opcja standby na 2 kartach 2G. Czy jeżeli nie używam telefonu tzn np. leży na stoliku obok to można się do mnie dodzwonić na jeden jak i na drugi numer umieszczony w urządzeniu (oczywiście nie w tym samym czasie) bez konieczoności przełączania tego w opcjach? Co dzieje się gdy rozmawiam na jednej karcie a ktos dzwoni do mnie na druga? Zostaje rozłączony, ma sygnał zajętości, ma połączenie oczekujące czy jak to wygląda? Czy opcja przekierowania na drugi numer wchodzi w grę? Czy da sie ustawić opcję połączenia oczekującego?

Wypowiem się na podstawie Samsunga S Duos.
Ekran wygasza się po przyłożeniu telefonu do ucha. Nie ma co prawda czujnika światła, ale ma czujnik zbliżenia.
W trybie oczekiwania oba telefony są aktywne, ale jak zadzwoni ktoś na jeden z numerów to drugi jest wyłączony.
W samsungu można ustawić coś na kształt dual active, czyli przekierowanie jak jest telefon poza zasięgiem + połączenia oczekujące. Niestety powoduje to ewentualne koszt związane z przekierowaniem rozmów na drugi numer.
Jeżeli tego się nie ustawi, to dzwoniący na drugi numer usłyszy, że telefon jest wyłączony.

Generalnie dual active jest lepszym rozwiązaniem, ale na Androidzie się z nim nie spotkałem. Wcześniej miałem Samsunga B7722, który był właśnie dual active, ale jakoś teraz brak tego rozwiązania za bardzo mi nie przeszkadza.

Wysłane z Androida... :-)
Jeśli chodzi o Samsunga to testowałem w sklepie i można w nim ustawić by dodzwonić się na drugą kartę jeśli rozmawiam z pierwszej. Ten co do mnie dzwonił miał sygnał oczekiwania a ja w tym czasie słyszałem pikanie i komunikat na wyświetlaczu o przychodzącym połączeniu na drugą sim.
Kurcze, czas podszkolić się w kwestii dualsimów i opcji poszczególnych modeli i implementacji.
Miła Pani udostępniająca mi ten telefon twierdziła że to Android 4.x i raczej wszystkie tego typu dualsim powinny to potrafić a nie tylko Samsung
Tylko że w Samsungu masz jeden przycisk, żeby uaktywnić tę opcje. W pozostałych telefonach raczej go nie ma i trzeba ewentualnie aktywować przekierowania i połączenia oczekujące ręcznie na jednej lub obu kartach. Chociaż trzeba byłoby to sprawdzić, gdyż w Samsungu C3322 ręczne aktywowanie przekierowań i połączeń oczekujących nie zadziałało tak, jak tego się spodziewałem. Nadal druga karta miała informacje, że telefon jest wyłączony, a przekierowanie nie działało.

No i poza tym takie zachowanie telefonu, czyli przekierowanie na drugi numer wiąże się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami w przypadku odebrania połączenia.
W przypadku Samsunga brak jest rozróżnienia na ekranie czy połączenie jest normalne czy przekierowanie, tak więc sami musimy się domyślić czy telefon przekierował połączenie czy ktoś dzwoni akurat na właściwą kartę.

Wysłane z Androida... :-)
(26-12-2012 21:31)jakubd napisał(a): [ -> ]To super, w razie czego jest ktoś, kto może odpowiedzieć na bieżąco na pytania o OT-997D. Napisz w skrócie jak ci się on sprawuje i jak długo go masz Smile

Witam. Zamówiłem Alcatela w środę więc prawdopodobnie dostane go w piątek.
Po zapoznaniu się z nim będę mógł coś powiedzieć na temat funkcjonowania tej komórki.
Na bieżąco postaram się odpisywać na pytania.


Jak mogę to pomogę Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie