Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 gubi połączenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam problem z routerem TP-Link MR 3420 (najnowszy soft) i modemem E3131, używałem tego zestawy od dwóch miesięcy bez problemu aż do przedwczoraj kiedy zaczął gubić połączenie i ostatecznie całkowicie przestał sie łączyć, raz dioda miga z na zielono i nie ma zasięgu raz na niebiesko i pokazuje zasięg ale łączyć sie nie chce, testowałem ten zestaw z kartami play, era, plus i na wszystkich nie ma problemu łączy się momentalnie, a aero niestety nie, ciekawostką jest właśnie to że po włożeniu modemu z karta aero bezpośrednio do laptopa połączenie jest natychmiast i aero działa bezproblemowo, problem powstał sam i jest już od dwóch dni, macie jakiś pomysł co z tym zrobić ??
Prawdopodobnie masz problem z sygnałem sieci Aero2. Użyj przedłużacza USB i umieść modem w miejscu o najlepszym sygnale. A winne jest Aero2 grzebiące w nadajnikach.
Wygląda że mam ten sam problem.

Router: TL-MR3040 Ver: 1.0 firmware: 120822
Modem: E3131 z PLAY, kupiony w JDTech, czyli zapewne "-s2" (BTW: gdzie powinno pisać że to "-s2"?)

Na PC żadnych problemów, testowałem przez prawie dwie doby, tylko normalne kilkunastosekundowe przerwy co godzinę.
Przez router różnie bywa, czasem przez dobę też bez problemów, a czasem łączy się ale po zerwaniu już nie wznawia.

Słaby sygnał to raczej nie jest - router stoi tuż przy tym PC do którego modem wtykałem bezpośrednio, a jak się już połączy to wyświetla "Signal Strength: 100%"

Znalazłem jakiś pomysł z wyłączeniem roamingu:
http://aero2forum.pl/showthread.php?tid=...73#pid4973
tylko że jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy działa, problem jest trudny do odtworzenia czyli trzeba dużo czasu na testy.
Maribor: "s-2" jest napisane pod klapką, tam gdzie wsuwa się kartę SIM.
Potwierdzam ten sam problem z MR3040 - (i MR3020) też: bardzo niechętnie znajduje sieć, a potem niechętnie loguje się do niej - tylko przy bardzo dobrym sygnale. Ułatwia: ręczny wybór operatora i wymuszenie UMTS 900 MHz wykonane za pomocą TNI. Nie zauważyłem, żeby ustawienie roamingu miało jakiekolwiek znaczenie.
mi tez do tej pory nie udało sie rozwiązać problemu od tygodnia ani raz nie udało sie połączyć z aero przez router mimo że zasięg jest ok 50% z aero korzystam bezpośrednio po podpięciu modemu pod kompa i z tym nie ma najmniejszego problemu
Wziąłem na warsztat ten zestaw i... na razie poza tym, że łączy się nieco dłużej niż V1 to w zasadzie działa - na firmware jeszcze z września. Zrobię upgrade do wersji grudniowej i porównam.
Przekierowanie