Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 zastosować dłuższe antenki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktos z PT Forumowiczów próbował dłuższych anten? I czy to ma sens? Chetnie zwiekszylbym pokrycie mojej domowej sieci wlasnie pezez zastosowanie lepszych antenek. . .
Pzdr
Pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/...era-wlan-9

Tu masz więcej na temat anten. Ja bym spróbował jakiegoś APka użyć.
TP-Link jest o tyle fajny, że sam oferuje takie większe anteny. Większe, o zysku 9 dBi (no ten zysk jest dyskusyjny, ale nie o to tutaj chodzi) występują w dwóch odmianach: wkręcanej prosto w router oraz... na kablu.
Możesz kupić takie dwie na kablu i rozstawić dalej od routera w kierunku, który ci jest potrzebny.
Wadą są dość krótkie kable (około 2m).

Można kupić także anteny na znacznie dłuższych kablach - oczywiście już wtedy innych producentów. Gniazda są dość standardowe, więc problemu tutaj nie będzie.

Jeżeli jednak chcemy pokryć zasięgiem znacznie większy obszar, to lepiej zakupić dodatkowe AP i połączyć ethernetem z pierwszym MR3420. Repeaterów nie polecam, bo to strasznie robi bałagan w konfiguracji i działaniu sieci (m.in. dwukrotnie ogranicza wydajność sieci w zasięgu repeatera).
Nowy bts aero2 wymusił nową koncepcję...
- muszę zmienić lokalizację atk mojej (w tej chwili zbiera "po murze", co prawda -73dBm, ale zapewne osiągnę dużo więcej Smile );
- muszę do innego pomieszczenia przenieść router (będzie przy ścianie, na której powieszę antenkę, a dzięki temu antena do góry powędruje o ok. 4 m)
- zakupiłem antenki "wkręcane" teoretycznie +12 Smile, z zamontowaniem poczekam na remontaż atk; mam nadzieję, że nastąpi to niedługo - ociepliło się, a okres okołoświąteczny jest wyjątkowo biedny w mą aktywność...

dzięki takiej konfiguracji uzyskam dodatkowo pokrycie części ogrodu (całego nie pokryję, gdyż ponad 2500 m2 tego mam Smile ) przy zachowaniu pełnego pokrycia domu!

pzdr
pawelarc

(przy okazji po wielu miesiącach zwłoki spowodowanej m.in. nadzieją na spotkanie z Cezarym, rozwiewaną wciąż przez absolutny brak czasu... w końcu załadowałem dziś gargoyle i nawet śmiga! zobaczymy, jak się będzie prało!)
P.
Przekierowanie