Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Połączenie ALDI-Talk (Niemcy) - dobry zasięg a jakość sygnału
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobry wieczór

Obecnie jestem w Niemczech - Miejscowość Amstetten (nieopodal Stuttgartu)
Używam usługi Aldi-Talk od miesiąca i mój internet przeżywa prawdziwą klęskę

Szczegóły :
Do połączenia się z internetem do tej pory używałem programu pochodzącego od Aldi (Aldi-Talk). Internet jest stały (nie przerywa) niemniej jednak jego prędkość wg strony http://www.speedtest.pl to od 0.04 do 0.12 (to są porywy!) Mbps. W efekcie tego aby wykonać przelew bankowy muszę poświęcić około 5 minut, o oglądaniu youtube'a czy video rozmowach Skype można zapomnieć.

Model modemu : Huawei E173

W programie Top_Netinfo według wskazówek z tematów które przeszukałem (w głównej mierze wzorowałem się na tematach dot. Aero2 bo takie są tu najczęstsze) przerobiłem kilka postępowań :

1: Przy wyłączonym programie Aldi-Talk oraz rozłączonym necie wybrałem tryb APN dla >eplusa.de< (bo Aldi działa na jego 'zakresie'), znalazłem w zakładce >Komunikacja AT< mój modem (Huawei E173) - po czym wybrałem jedną z 3 opcji (jeden z 3 portów) - tą, dla której w nazwie widniało "UI Interface", zaznaczyłem pole "Komunikacja AT..." zaraz pod wybranym portem, po czym :

- ustawiałem rodzaj połączenia na RAS (tak było podstawowo) oraz dla NDIS (wybrane modele Huawei) i próbowałem się łączyć i sprawdzać czy prędkość internetu ulegnie zwiększeniu - niestety w obu przypadkach modem łączył się ale prędkość nie podnosiła się.
- W zakładce GPRS/UMTS dla "Huwaei GSM, WCDMA" przetestowałem dla obu zakresów (GSM/WCDMA) wszystkie możliwości (dla GSM 850, 900, 1800, 1900, dla WCDMA były dostępne "na zielono" tylko W900 i W2100). Niestety nie dotarłem do źródła problemu.

Moją tezą było, iż modem łapie "dobry zasięg" z sieci która jakościowo nadaje słaby sygnał. Chciałem znaleźć jakieś pasmo/rodzaj który może i ma gorszy zasięg, ale lepszą jakość. Niestety w około połowie przypadków modem się w ogóle nie łączył, a w drugiej połowie łączył się na normalnej prędkości (jakieś 4kb/s) lub działało tylko GG (DNSy?)

W tym momencie jestem w kropce, czy już muszę wydać wyrok : brak zasięgu?
Sprawdzić zasięg w Amstetten (moja lokalizacja) można za pomocą :

http://eis03sn1.eplus-online.de/geo/port..._normal%29

w polu "Ort" wpisujemy Amstetten, po czym klikamy w pierwszy od góry wynik z prawej strony. Pokazuje się przybliżona lokalizacja. Jeśli w tym momencie z lewej strony przejdę na widok GSM/UMTS to na mapie naniesione są "plamy" sieci UMTS na żółto, która niestety kończy się na północ od Amstetten - o ile dobrze interpretuję cały ten proces, oznacza to iż nie mam zasięgu w kwestii UMTS, zostaje tylko pytanie, co z GPS? dlaczego prędkość internetu jest tak tragicznie słaba?

Co do mocy sygnału uzyskiwanej przy łączeniu się np. GSM 900, to jest to przeciętnie -65 do -70 dbm (65%) - tak pokazuje TNI.

Ktoś ma jakieś pomysły, czy coś tu jeszcze można przykombinować ? Jestem otwarty na sugetstię, jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji, proszę o pytania w postach, rozszerzę temat, na chwilę teraźniejszą myślę, że zawarłem wszystkie kluczowe informacje.

Pozdrawiam i szczerze proszę o pomoc....
Jak po wymuszeniu 3G nie łapiesz sygnału, to wisisz na 2G (GSM, nie GPS Smile, a w sieciach 2G priorytet mają oczywiście połączenia głosowe, a do tego takie sieci bardzo łatwo zapchać - wystarczy kilka osób na jeden sektor i po sprawie.
Przekierowanie