Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Często zanika sygnał, po przerwaniu nie ma możliwości ponownego logowania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coraz bardziej wygląda mi to na celowe utrudnianie. Zastanawiam się czy ta firma jest kontrolowana i rozliczana z tego jak funkcjonuje. Problemy były od początku ale po wymianie karty na nową stały się bardzo uciążliwe.
Miasto Kwidzyn
1. Jak mam sygnał to jest silny na ok. 92% ale bardzo często zanika i dodatkowo na długo czas. Potrafi tak się dziać co parę minut a przerwy przekraczają godzinę.
2. Jak przerwie połączenie co te 60min to nie ma możliwości ponownego logowania.
Mimo że sygnał w dalszym ciągu jest maksymalny to wyskakuje komunikat że niema możliwości połączenia z komputerem zdalnym. Po prostu nie połączy, i co mu zrobisz?
Nie napisałeś z jakiego sprzętu korzystasz - można by czasem coś doradzić.
Problemy z łączeniem to znany problem - może być związany z przeciążeniem sieci/nadajnika Aero2.
Zaniki sygnału nie są bezpośrednią winą operatora, a głównie modemu, który gubi się przełączając pomiędzy Aero2 i Plusem (UMTS 900 i UMTS 2100).
Mój 3131 często właśnie tak się przełącza. Niby wg mapek jestem w zasięgu Aero2 ale łapię tylko Plus w UMTS. Wymuszenie 900 właściwie uniemożliwia korzystanie z netu. Jadę więc na Plusie. Może Zmień częstotliwość sygnału?
Możesz wymusić UMTS 2100 (analogicznie jak dla W900 - wybierz tylko W2100) - plus powinien chodzić stabilniej.
Ale przede wszystkim musisz w przypadku Aero2 poprawić sygnał, lub poczekać na odpalenie nowego nadajnika w twojej okolicy - właśnie trwa wielka rozbudowa, może się poprawi.
Heh... są 2 nadajniki z mapek wynika i oba są prawdopodobnie na tych samych masztach co Plus... no wg adresu tak wnioskuję bo ten sam, a i rejon dość bliski więc znam te maszty Wink
Niestety Plus ma silniejszy sygnał i Aero2 nie ma szans, modem łapie Plusa. Sygnał za słaby by wymusić 900, chyba dlatego że bloki zasłaniają. Bo nadajniki wcale tak daleko nie są, a mimo to nie łapie prawie, wyświetla 20-30% a jak złapie 90% to dBm spada i net i tak staje Sad Pewnie następuje zmiana łapania sygnału nadajnika czy coś. Muszę ten kabel przedłużkę USB kupić. W sklepie były badziewia tylko. Szukam na allegro.
Przekierowanie