Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF60 czy Huawei E586(E)?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Ostatnio zepsuło mi się moje wysłużone MiFi Huawei E5830 i postanowiłem, że kupię kolejne, które będzie także wspierało także pasmo pod Aero2. Do tej pory jestem wierny Huawei'om i celuję w model E586/E586E, ale interesuje mnie głównie nówka z fakturą VAT - a te cholernie trudno zdobyć, a jak już to są drogie (ok. 450 PLN brutto wzwyż). Allegro natomiast pełne jest używanych lub importowanych egzemplarzy bez faktury.

Pojawiła się zatem opcja ZTE MF60, dostępna w zasadzie od ręki i dużo taniej. Niestety nie mam doświadczenia z produktami ZTE, więc szukam opinii. Z tego co wyczytałem do tej pory na ninejszym forum, ogólnie egzemplarz daje radę, choć w przypadku Aero2 i roamingu w ramach Plusa może wymagać ręcznego potwierdzenia ustanowienia połączenia. Czy ktoś może potwierdzić czy faktycznie ma to miejsce i czy może wyszła jakaś aktualizacja fw poprawiająca tę niedogodność? I jak ogólnie sprawuje się to urządzenie w porównaniu do Huawei'ów?

Za wszelkie porady byłbym wdzięczny.
Na MF60 trzeba uważać - dobrze działające wersje to te pochodzące z Tmobile. Wszystkie inne to ryzyko - albo będzie pytał o roaming (da się potwierdzić tylko przez interfejs www), albo nie ma UMTS 900, albo jakieś innej skoki w bok.
(13-12-2012 03:39)jakubd napisał(a): [ -> ]Na MF60 trzeba uważać - dobrze działające wersje to te pochodzące z Tmobile. Wszystkie inne to ryzyko - albo będzie pytał o roaming (da się potwierdzić tylko przez interfejs www), albo nie ma UMTS 900, albo jakieś innej skoki w bok.

Dzięki za info. Właśnie kupiłem ZTE MF60 bezpośrednio w salonie TMPL za 259 PLN brutto. Miejmy nadzieję, że będzie się sprawować OK.
Pierwsze wrażenia z używania tego routerka dość pozytywne. Po włożeniu karty Aero2 i skonfigurowaniu APN (swoją szosą nieźle Chińczycy pokręcili ten interfejs, "trochę" mi zajęło dojście jak poprawnie dodać nowy profil) łączy się bez pytania o roaming, czyli jest git.

Jedyne co mnie lekko rozczarowało, to że urządzenie nie umie skojarzyć profilu APN z kartą SIM, tzn. po włożeniu karty T-Mobile muszę z palca logować się do panelu i zmienić profil. :( Huawei E355 pod tym względem jest bezobsługowy.
Porównaj jeszcze czułość MF60 z innymi modemami - to inne pozytywne zaskoczenie. Szkoda, że nie jest bardziej stabilny i nie ma opcji, żeby nie zasypiał.
(14-12-2012 10:21)evad napisał(a): [ -> ]Jedyne co mnie lekko rozczarowało, to że urządzenie nie umie skojarzyć profilu APN z kartą SIM, tzn. po włożeniu karty T-Mobile muszę z palca logować się do panelu i zmienić profil. Sad Huawei E355 pod tym względem jest bezobsługowy.

To e355 byłby pierwszym urządzeniem które to potrafi, nie spotkałem się jeszcze z żadnym które z aero łączy się bez ustawienia apn, jedyny uniwersalny program który odpala punkt dostępu dla dowolnej karty to O2 connection manager, bez grzebania i ustawiania jako domyślny, oczywiście wcześniej należy dopisać listę apn i on sam przeleci wybierając właściwy

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Samoczynnie wybiera profil Aero2 i łączy się Nokia 21M-02 z firmware od około maja 2012.
Mnie chodzi o co innego, chyba że NIM po aktualizacji ma profil aero, otóż chodzi mi że masz goły program do połączeń i wkladasz modem to w chyba 99% przypadkow apn jest odczytywany z karty, a nie że apn w programie jest zapisany i wybierany jest ręcznie bądź automatycznie. W globetroter connect widziałem na własne oczy jak wskakiwal apn, gdy modem został wykryty

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
No właśnie mówię - Nokia Internet Modem od maja ma profil dla Aero2 i automatycznie przełącza profile połączeniowe wraz ze zmianami kart SIM (oczywiście jak wsadzimy kartę jakiegoś MVNO to automat nie da sobie rady i wybierze domyślny APN dla danego MCC-MNC, czyli dla mBank Mobile ustawi się Plus i trzeba będzie ręcznie przełączyć).
Przekierowanie