Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 Windows 7 i Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Co zrobić, żeby z Aero2 działało Topnetinfo? Obecnie jest tak:
W win 7 modem H173u2 uruchamiany jest automatycznie. Zauważyłem, że ma to ścisły związek z oprogramowaniem Play, którego tak na prawde nie włączam. Włącza je windows, który po prostu pokazuje własną ikonę z działającą siecią. Po przerwaniu połączenia czasami sie połączy, a czasami nie.

Gdy odinstalowałem program Playa, to w żaden sposób sieć nie działa, nawet topnetinfo nie widzi modemu. I stąd moje pytanie - jak skonfigurować W 7 aby uruchamiać Aero2 za pomocą topnetinfo? Jakie funkcje musze wyłączyć?

Pozdrowienia
B.
Z tym że ostatni artykuł jest archiwalny i opisana tam procedura - nieistotna dla działania modemu z Aero2.

Po co ci TNI? Dlaczego nie użyć samego Windows, czy Mobile Partnera w wersji wbudowanej w modem?
Przede wszystkim dlatego, że TNI lepiej kontroluje działanie sieci - samo wznawia połączenie - przynajmniej na XP. A Windows 7 w zależności od humoru - połączy, albo nie. Już tyle grzebałem w ustawieniach W7, że mam dość :]. TNI rozwiązałoby wszystkie problemy. Da się jakość obezwładnić W7, żeby topnetinfo działało normalnie?
W windows 7 bez problemu działa dashboard od lesiolo. Tzn. jedynie wyłącza wymuszanie 900MHz z moich obserwacji, ale nie jest warunek konieczny do działania poprawnego modemu.

https://www.dropbox.com/s/fi96wtzx11b36o...esiolo.rar
Przypomnę pytanie, może ktoś jednak zna sposób : Da się jakoś obezwładnić W7, żeby topnetinfo TNI działało normalnie?
Mi działa normalnie Wink

Tapnięte z Galaxy S +
No właśnie: Nie spotkałem się z problemami z działaniem TNI w Windows 7 - poza sytuacjami, gdy dwa różne programy próbują sterować modemem jednocześnie, lub nie zostały zainstalowane żadne sterowniki.
No właśnie W 7 sam odpala modem i pewnie przez to TNI nie działa poprawnie. Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie przez W7 ?
żebym dobrze zrozumiał jak wkładasz modem to automatycznie uruchamia ci się play online?
I nie chcesz tego, tzn. żeby się uruchamiał czy tylko łączył?

Jeśli w play online nie ma opcji typu "uruchom podczas ładowania windows" , "połącz podczas startu programu"
To wejdź na start wpisz (chyba) msconfig pojawi się okienko i tam wejdź w zakładkę uruchamianie i któraś obok też i odhacz Play online wtedy nie powinien rezydowac w tle i robić ci na złość

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Zaczynamy mówić o kilku rzeczach na raz i w zasadzie już się zgubiłem Smile
Nie wiem dokładnie na czym polega problem kolegi bumtek - u mnie na E3131: Wkładam modem do portu, odpala się Play Online, zamykam go, odpalam TNI i korzystam. Zero problemów. Tak, modem jest widoczny w Centrum sieci i udostępniania, ale o ile nie został ustawiony do automatycznego łączenia się w trybie NDIS (połączenia szerokopasmowe) ani RAS (tradycyjne, telefoniczne) to wszystko działa bez zarzutu.
Witam,
Udało sie z modemem E3131. Wyłączyłem automatyczny start w połączeniach szerokopasmowych i udało się uruchmić TNI z modemem E3131. Co ciekawe z Huawejem 173 i 353 dalej nie działa. Może 1gb ramu to jednak za mało dla W7 i sie coś miesza ze sterownikami. E3131 wygląda trochę tandetniej niż 353, ale działa energiczniej. Jednak nowszy model jest lepszy.
Przekierowanie