Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam, wlasnie przyslano mi karte aero, modem kupilam na allegro, internet mi nie dziala i nie wiem konieczna jest konfiguracja
Droga koleżanko
Zapewne jest potrzebna konfiguracja , sprawdź wątku poradnik ... Który jest na samej górze wątku modemy i gdzieś jest wątek jak skonfigurować aero w mobile partner lub play online

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
dziękiSmile

Edycja:

witam, niestety mam znowu problem, internet dzialal bez problemow, po czym wyskoczyl komunikat o blędzie lub braku karty, nie wiem co zrobic, bo trwa to juz od kilku dni...
Mam pewien problem, odkąd sobie skonfigurowałem połączenie aero2, i zawsze otwierałem go z pulpitu ikonką "komputerka" to nie było problemu ze wznawianiem połączeń co 1h, tzn nie resetowały mi się ustawienia, a dokładniej chodzi o:
[Obrazek: image.jpg]
[Obrazek: image.jpg]
Odkąd zacząłem się łączyć poprzez tni, po 1h czasu te ustawienia się resetują i nie chce się już samoistnie połączyć na nowo po 1h. Muszę wchodzić w panel sterowania, sieci itd i na nowo to ustawiać, ale po pewnym czasie i tak to się resetuje (nie wiem czy nie po ponownym włączeniu kompa, nie zwróciłem na to jeszcze uwagi)
W czym może być problem?
TNI w momencie nawiązania połączenia ma tendencję do resetowania wszystkich ustawień połączeń RAS. Niestety współistnienie tutaj nie jest możliwe - zdecyduj się, czy korzystasz z TNI, czy z Windows.
a da sie korzystać z tni z tym że będzie łączyć co godzinę?
jak ustawisz wznawianie w TNI to tak
Gdzie to dokładnie jest? Ja w ustawienia -> start programu mam coś takiego jak "połącz z internetem" nie widze czegos takiego jak wznawianie

edit okej znalazłem w ogólnych, "Próbuj automatycznie połączyć z internetem jeżeli połączenie jest rozłączone dłużej niż: xx sekund." ile xx sekund jest optymalne do wznawiania połączeń?
Zależy od komputera (wydajności, czasu wznawiania, problemów z łączem), ale mniej niż kilka-kilkanaście sekund bym nie ustawiał. Co tyle sekund jest wykonywany ping z tego co rozumiem. Brak odpowiedzi skutkuje zerwaniem połączenia i ponownym jego nawiązaniem. Minimum rozsądne to 10 sekund według mnie (być może 5 też ma sens, ale to wymaga testów).
na razie ustawiłem 1 sekunda i póki co nie ma problemów
Jedyne co mnie denerwuje to, że po tej większej zmianie w aero, czasem jest tak że połączy z internetem, ale strony się nie wyświetlają, trzeba rozłączyć i ponownie spróbować, czasem po ponownym połączeniu od razu zaskoczy, a czasem trzeba się tak bawić, tzn rozłączać i łaczyć na nowo z 4-5 razy, przez to niestety automatyczne wznawianie nie ma sensu gdy się połączy a internetu dalej nie ma
Przekierowanie