Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 z play w aero2 + "antena" a Kraków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1)Ostatnio związku z studiami pomieszkuje pewne dni w Krakowie i ku mojemu zdziwieniu - nie ma zasięgu aero2! (mówimy o Kurdwanowie) tzn zasięg jest ale w pokoju obok, dosłownie za ścianą - w moim pokoju ciągle zielona dioda... Czy jakieś przedmioty/urządzenia mogą wpływać na taki brak sygnału?

2)W związku z cała sprawą zakupiłem na allegro jedną z "anten" za 30 zł (niby moc 11db), jednakże złącze kabla od anteny praktycznie nie trzyma się w gnieździe 3131, poprawy dostępności aero też nie widać - da się wogole jakoś sprawdzić czy ta antena działa wogole Wink?
1. Nie, po prostu nie masz zasięgu w pomieszczeniu.
2. Antenę wystaw za okno, nie moc - tylko zysk 11dBi. Sprawdzić czy działa, da się na dwa sposoby:
a) nie było zasięgu, a nagle jest - co znaczy, że działa
b) sprawdzić zysk w innym miejscu w którym jest zasięg moc sygnału - bez anteny i z.
Dodam, że te tanie antenki mają faktyczny zysk bliski zera, a czasem ujemny (tłumią sygnał) i ich używanie nie ma sensu, jeżeli nie wystawimy ich w miejsce, gdzie sygnał jest znacznie lepszy. O jakości nie będę się wypowiadał - według mnie zwykle nie warto wyrzucać kasy na to. Przedłużacz USB działa zwykle lepiej.
Hmm w Play Online RSSI bez anteny pokazuje średnio -70, z antena czasem -62 czasem -75 czyli przybliżając - to samo. Martwi mnie to wejście na antenę i samo jej złącze, CRC9 a mianowicie strasznie lekko wchodzi w wejście 3131, tka jakby nie pasował, lekki ruch kabla anteny i kabelek wypada z gniazda;/


edit, czyli problem zysku mamy rozwiązany ( jak pisze jakubd wyżej) , zostaje aby sprawa czy to aby napewno pasuje do tego modemu skoro tak "wypada"
W moim e173-u2 też lekko wchodzi taka antena. Ja mierzyłem jej zysk i wyszło mi 2-3dBm
okazało się że dostałem złą antenkę, z wtykiem do modemów ZTE, teraz z dobrym wtykiem aero2 śmiga idealnie Wink
Przekierowanie