Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 net z Play słabe osiągi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Na początek chciał bym się przywitać.
Od tygodnia walczę z modemem play e3131. Kupiłem go wraz z internetem w play 20GB transfer 6Mbps.
Pracuję w budynku w Poznaniu przy ul. Koronkarskiej (nade mną play ma nadajnik)
w diagnostyce mam siłę sygnału -68dB. Kupiłem Antenę zewnętrzną panelową 15dB i to samo.
Modem się łączy ale jak chcę otwierać strony to albo jest strasznie wolno albo się w ogóle nie wczytują.

Nie mam pojęcia co to może być (zmieniłem kartę w play i nic :< )

Proszę o pomoc.
Play to Play, nic nie zdziałasz. Planowałem skorzystanie z oferty Playa, więc na próbę wziąłem na kartę i okazał się porażką. W Warszawie płynniej i szybciej działa aero2 niż Play, przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Nawet kilka razy zgłaszałem do Play, ale oni obiecywali, że pracują nad tym i poprawią. Minęło pół roku, a Play działa tak samo źle, bo niedawno sprawdzałem. W Warszawie Play ma prędkość porównywalną do aero2, podobne pingi, ale na plus dla aero2 jest stabilność połączenia i większy zasięg. Proponuję, żebyś skontaktował się z Playem, zobaczysz, co Ci odpowiedzą Smile
No bez jaj :<
Kupiłem max pakiet 6Mb/s do tego nadajnik mam 10m od siebie na dachu i nie będę mógł z neta korzystać bo mi strony się nie wczytują ??

Jakaś paranoja :|

Może to jednak wina softu lub ustawień ??
Sygnał to nie wszystko - ważne jest jeszcze obciążenie sieci. Dlatego takie rozwiązania się testuje przed kupieniem abonamentu (wszyscy operatorzy oferują kilak dni testowych).
Na moje zgłoszenia, że internet wolno działa, Play zawsze odpisywał, że jestem w zasięgu nadajnika o dużym obciążeniu. Najciekawsze jest to, że nie miała znaczenia pora dnia, zawsze było duże obciążenie nadajnika. Po kilu wymianach maili, dałem sobie spokój z Play. Telefon Play jest OK, ale internet omijam. Dobry internet ma T-mobile, przynajmniej w Warszawie. Sprawdź aero2, może okazać się, że lepiej działa niż Play.
Ja bym nie pisał tak ogólnie o tym, że 'tmobile działa OK w wwie' - mogę wskazać lokalizacje, w których dany operator działa świetnie oraz takie, w których ten sam operator mimo dobrego sygnału nie nadaje się do użytku z powodu przeciążenia.
Jakub, to co napisałem nie jest wyrocznią. To są moje, a więc subiektywne doświadczenia z operatorami i internetem mobilnym*. Jeśli skupimy się na pokazaniu wad danego operatora to je znajdziemy, tak samo, jak i zalety. Dlatego lepiej sprawdzić, jak działa internet na kartę, za nim podpisze się cyrograf na lata. Smile

*P.S. To są subiektywne opinie autora postu. Podpisując umowę z operatorem ponosisz konsekwencje swoich decyzji. Smile
Dobrze mówisz - zasada 'sprawdź, zanim się zwiążesz' to podstawa.
U mnie play w Krakowie ( w mojej okolicy) działa ok
A u mnie play w głębi mieszkania nie a przy oknie tak, dlatego telefony mamy z żona już nie w Play. Big Grin

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Zasięg play'a jest dość skomplikowany. Jeśli odrzucimy możliwość przełączania się na nadajniki innych sieci (bo internet na nich nie działa). To zasięg będzie tylko w miastach, za to o wiele lepszy niż u konkurencji. Przynajmniej tak wynikało z moich obserwacji, gdy do nich należałem.
ja uwazam ze PLAY to porazka mialo byc 4mb a jest 1 tak jak bylo a teraz trzeba placic za 4mb.T-mobile zalazy gdzie ale jak narazie najlepiej(jedyny problem w godzinach od 16-20 z przepustowoscia!)
siubuk ja wiesz nie narzekam ale jestem otoczony antenami ( pomału mi antenki urosna na głowie Big Grin ) - mam iPlusa i zawsze ciagnie ostro - nie sprawdzalem przepustowosci - ale dziala co najwazniejsze i to szybko.
Przekierowanie